Тимошенко знає, що в четвер можна буде заблокувати Кучмин референдум

Понеділок, 7 липня 2003, 15:57
Лідер БЮТ Юлія Тимошенко вважає, що якщо до Конституційного суду будуть направлені два законопроекти політреформи, то після цього вже "виключається" внесення змін до Конституції на референдумі.

"Я не думаю, що вони зараз мріють про референдум. Вони думають про те, як за літо настібати з опозиційних фракцій депутатів, які за певних умов готові підтримати законопроект президента", - сказала вона в понеділок в інтерв'ю журналістам.

Тимошенко сказала, що опозиційні фракції і "дві-три фракції більшості" на погоджувальній раді в спікера Литвина зійшлися на тому, щоб проголосувати постанову нардепа Анатолія Матвієнка. Вона передбачає, що глава Верховної Ради "раз і назавжди" одержує право направляти законопроекти до КС за своїм підписом, пояснила Тимошенко.

Тимошенко сказала, що в неї "є передчуття, що збереться 226 голосів" за таку процедуру.

На питання, чи відкличе більшість свої проекти постанови, де до КС направляється тільки законопроект Кучми, Тимошенко сказала, що "усі схиляються до такого варіанта" [надати спікерові право самостійно направляти законопроекти до КС].

"Ми ставимо жорстко питання, щоб крім цієї постанови інших постанов на порядку денному не було", - додала вона.

Лідер групи "Демініціативи" Степан Гавриш також сказав, що більшість фракцій парламенту виступають за те, щоб за підписом спікера обидва законопроекти змін Конституції були направлені до Конституційного суду. Він додав, що "Демініціативи" ще в четвер виступали за таку процедуру.

У той же час віце-спікер Олександр Зінченко сказав, що фракції СДПУ(О), "Трудова Україна-ПППУ" і "Народний вибір" виступили проти процедури направлення до КС законопроектів за підписом Литвина без проведення голосування.

На погоджувальній раді було вирішено на поточному тижні голосувати в середу, четвер і п'ятницю. При цьому законопроекти щодо стабілізації ситуації в АПК будуть проголосовані в середу, а направлення конституційних змін на експертизу до КС – у четвер.

"Українська правда"powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!