Конфлікт Єрмілова і Бойка забезпечить Україні паливну кризу?

П'ятниця, 1 серпня 2003, 17:21
Призначення Володимира Бойка першим заступником міністра палива й енергетики є результатом "дуже складних стосунків у паливно-енергетичному комплексі між Гайдуком, Єрміловим, Бойком".

Так УП прокоментував кадрові призначення політолог Віктор Небоженко. "Швидше навіть між їх структурами", - додав він.

"Бойко потрапляє в адміністративну залежність від Єрмілова. Насправді те, що він очолює - "Нафтогаз Україна" - саме по собі є дуже потужним міністерством. І очевидно, цей процес ще не "устаканится", він буде тривати", - відзначив політолог.

Небоженко також засумніватися у тому, що призначення "Бойка є підвищенням Єрмілова і підпорядкуванням "Нафтогазу України". "Але я не зовсім уявляю, як можна узгодити оперативно дії Бойка і Єрмілова. Швидше за все, ми будемо спостерігати конфлікт між ними, навіть швидше неготовність паливно-енергетичного комплексу загалом до якоїсь дрібної проблеми", - вважає він.

Небоженко також висловив побоювання, що "комплекс великих і маленьких проблем виведе нас на кризу енергетичну".

На його думку, це "не останні призначення". "До осені вже буде "перетасовка" остаточна. При чому восени буде наступна криза - паливна. І там вже буде "перетасовка" справжня".

Говорячи про позицію прем'єр-міністра, Небоженко відзначив, що "можливо, Янукович зрозуміє, що це не злий намір, а йому просто попалося не найбільш вдале господарство, яке валиться зі всіх сторін".

Також на думку експертів газети "Поступ", призначення Юрія Бойка "може мати ще серйозніші наслідки".

Аргументуючи свою думку, видання нагадує, що "з дня, коли з поляками підписано меморандум про створення спільного підприємства для експлуатації нафтогону
"Одеса-Броди", наглядати за лобістом цього проекту в його європейському варіанті - міністром Єрміловим - призначили відверто проросійського керівника "Нафтогазу України".

До того ж, нагадує "Поступ", "першим заступником донеччанина буде людина, яку вважають доволі близькою до соціал-демократів".

Президенту Кучмі "не вистачило усного попередження Єрмілову й віце-прем'єру Гайдуку "не робити поспішних заяв" про те, що "Одесу-Броди" не використовуватимуть у реверсивному режимі. Тепер біля них постійно буде людина, яка доводитиме, що реверс потрібен", - вважає видання.

Також можна очікувати, що процес підготовки до зміни керівника
"Укртранснафти" "пришвидшиться", "і вже не довго залишилося чекати, доки цю структуру очолить людина, яка буде більш "благонадійною", ніж Олександр Тодійчук".powered by lun.ua