Янукович називає Путіна "родичем" і готовий покласти економіку під дружбу Росії та України

П'ятниця, 1 серпня 2003, 19:11
Загальний обсяг постачання російського зерна в Україну може скласти до 1 млн. тонн. Про це повідомив віце-прем'єр РФ, міністр сільського господарства Олексій Гордєєв.

З його слів, домовленість про це була досягнута в п'ятницю в Москві на переговорах з прем'єром України Віктором Януковичем.

Гордєєв зазначив, що перші 200 тис. тонн будуть відправлені вже у серпні.

"Обсяг і терміни подальшого постачання в межах певного показника (до 1 млн. тонн) будуть залежати від ситуації на зерновому ринку України", - сказав він.

Віце-прем'єр заявив, що ідеться про продаж зерна з державного інтервенційного фонду. Він не став називати ціну постачання, зазначивши, що "це питання в цей час відпрацьовує Мінфін".

На зустрічі з Януковичем президент Путін сказав, що не бачить нічого незвичайного в ситуації, яка склалася в Україні із зерном.

"У багатьох західноєвропейських країнах ситуація не краще. […] У сільському господарстві дуже багато залежить від природних чинників", - сказав Володимир Путін.

"Ми, як заведено між добрими друзями, сусідами, фактично родичами, маємо можливість підставити плече", - сказав він.

При цьому Путін сказав, що повинні бути обговорені умови і ціна на зерно.

"Знаємо, що зараз цю ціну (в Україні) нормальної назвати не можна. По суті це вона носить спекулятивний характер і в два рази перевищує вартість зерна на російському ринку", - сказав Путін.

Зі слів глави російської держави, прогнози на урожай в РФ в цьому році "позитивні і той обсяг (зерна), який Україні потрібен, РФ спроможна поставити".

Путін запропонував також вирішити це питання й іншими способами, зокрема, на основі товарного кредиту. "Україна – найбільший виробник зерна і на наступний рік ви спроможні віддати кредит з невеликими процентами", - сказав Путін.

Президент Росії був також в курсі, що з Москви Віктор Янукович їде в Казахстан.

"Я розмовляв нещодавно з президентом Казахстану, він на вас чекає, упевнений, що і там Віктор Янукович знайде підтримку", - сказав Володимир Путін.

У свою чергу, український прем'єр висловив удячність Володимиру Путіну за те, що той знайшов можливість його прийняти.

"У нас багато друзів тут, і вони говорили: якби ви не звернулися до нас [за допомогою в зв'язку з ситуацією із зерном], це було б неправильно", - сказав глава українського уряду.

"Між нашими країнами є традиційні коопераційні зв'язки", - сказав він.

Янукович зазначив, що для України було цілком логічним звернутися до Росії за допомогою: "У нас родинні відносини, і по іншому бути не могло".

"Той приклад, який дають президенти Росії і України, для виконавчої влади є орієнтиром".

Він підкреслив, що спільними зусиллями з Росією "легше вирішувати проблеми як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку".

"Цього хочуть народи наших країн і під це треба покласти економіку", - підкреслив Янукович

У відповідь президент Росії сказав, що російська сторона знайшла не тільки час, щоб зустрітися з українським прем'єром, але і "зуміла знайти в короткий час і зерно".

РІА "Новости", Інтерфакс-Україна
powered by lun.ua