Українські олігархи виживають російських інвесторів

Вівторок, 5 серпня 2003, 16:46
Українські олігархи мають намір позбутися російських капіталовкладень в Україні шляхом тіньової реприватизації.

"Українські олігархи рука об руку з державою активно виживають російський капітал зі своєї території", пише у вівторок "Независимая газета".

"У російських інвесторів відбирають підприємства алюмінієвої промисловості і гірничо-збагачувальні комбінати", - повідомляє видання.

"В Україні, схоже, почалася тіньова реприватизація. У рамках цього процесу за останній рік істотно змінився, наприклад, список власників українських обленерго", - пише газета.

Окрім "Одесаобленерго" і "Луганськобленерго", списки компаній-власників багатьох інших українських обленерго також скоротилися за рахунок відходу російських інвесторів.

За інформацією росіян, вже в червні поточного року новий голова Фонду держмайна України Михайло Чечетов заявив, що держава буде домагатися реприватизації і повернення в держвласність акцій ВАТ "Миколаївський глиноземний завод" (МГЗ) і ВАТ "Запорізький алюмінієвий комбінат" (Залк), що раніше були продані відповідно "Українському алюмінієві" (дочірня компанія "Російського алюмінію") і "Автоваз-інвесту".

При цьому, пише газета, головними претендентами на купівлю російських алюмінієвих активів в Україні вважаються концерн "Інтерпайп", що належить зятеві президента Кучми Віктору Пінчуку, і корпорація "Індустріальний союз Донбасу", що патронується Ринатом Ахметовим.

Автори також звертають увагу на ситуацію навколо Інгулецького ГЗК. У березні він достроково розірвав договір про управління пакетом акцій із представником російських інвесторів - компанією "Смарт-групп", що, за даними "Независимой газеты", вклала в нього 180 млн. дол. інвестицій.

Тим часом, директор Міжнародного інституту приватизації, керування власністю й інвестицій Олександр Рябченко, коментуючи ситуацію, пояснив:

"Говорячи про реприватизацію, я розділив би політичну дискусію і реально виконувані заходи. При існуючому рівні корупції в Україні, при традиційній "повазі" до права і закону, реприватизація буде на порядок більш вигідним бізнесом, ніж приватизація".

powered by lun.ua