Литвин "наїхав" на Васильєва з його темниками

Вівторок, 2 вересня 2003, 13:58
Спікер парламенту Володимир Литвин заявляє, що ситуація зі свободою слова в українських ЗМІ є неприйнятною.

У своєму виступі з нагоди відкриття ІV сесії Верховної Ради Литвин зазначив, що не можна допустите таке "становище", за якого позиція теле-радіоканалу чи газети є черговою вказівкою "того чи іншого угруповання".

"Від такого роду кампаній та проробок віє багнюкою, приправленою цинізмом, нахабством і вседозволеністю зразка сумнозвісних 30-х років", - заявив голова парламенту.

На думку спікера, ці засоби масової інформації "випадають" із загального ряду усіх інших ЗМІ, які, на його думку, "відкидаючи пропозиції щодо покровительства, відчайдушно обстоюють свободу слова й журналістську незалежність".

Разом з тим Литвин нагадав, що депутати так і не змогли "прийняти більш-менш адекватного рішення, щоб поставити хоча б якийсь заслін цьому". "А як же збираємося захищати суспільні інтереси, забезпечувати прозорість та об’єктивність, реально гарантувати незалежність засобів масової інформації, свободу слова?"- запитав у нардепів Литвин.

У своєму виступі він закликав законодавців "відійти" "від споживацького ставлення до демократії", перестати "надавати перевагу гаслам над принципами, вигоді над етикою", та "видавати поступливість за політичний розрахунок".

Українська правда
powered by lun.ua