Безкоштовні вхідні на мобільний будуть коштувати 1 гривню

Четвер, 4 вересня 2003, 14:42
Вартість дзвінка зі стаціонарного телефону на мобільний з 19 вересня буде складати 1 грн. за хвилину (без врахування ПДВ).

Як повідомили в Держкомітеті зв'язку й інформатизації, відповідно до наказу комітету №154, такий тариф уведений для упорядкування взаєморозрахунків між операторами стаціонарних телефонних мереж і сотових мобільних мереж. А також у зв'язку з прийняттям парламентом закону "Про внесення змін у статтю 12 Закону України "Про зв'язок", що забороняє операторам стягувати плату за вхідні дзвінки.

Як повідомлялося, півроку тому Верховна Рада прийняла закон, що забороняє всім операторам зв'язку стягувати плату за вхідні сигнали, що повинен набрати сили 19 вересня.

Пізніше депутати прийняли закон "Про телекомунікації", яким фактично скасовувалася норма про безкоштовність вхідних дзвінків, однак у серпні президент повернув закон "Про телекомунікації" у парламент зі своїми зауваженнями.

Оператори зв'язку побоюються, що зі вступом закону в силу зросте кількість дзвінків зі стаціонарних телефонів на мобільні, що може призвести до перевантажень мереж.

Крім того, держкомітет зв'язку й інформатизації України з 21 вересня встановив посекундну тарифікацію місцевого, автоматичного міжміського і міжнародного зв'язку (крім таксофонів).

Як відзначається в наказі Держкомзв'язку №152 від 20 серпня, опублікованому на офіційному сайті парламенту в четвер, для розмов з таксофонів встановлений інтервал тарифікації 15 секунд, для монетних таксофонів - відповідно до номіналів монет.

Раніше оператори зв'язку використовували щохвилинну тарифікацію. У той же час Держкомзв'язку зберіг похвилинну тарифікацію міжміського і міжнародного телефонного зв'язку за попереднім замовленням.

Цим же наказом для телеграфного зв'язку в Україні встановлений інтервал тарифікації 5 секунд, для міжнародного зв'язку - посекундна тарифікація.

Раніше в Україні існували нетарифіковані інтервали часу на початку кожної розмови тривалістю від 1 до 12 секунд (у залежності від типу АТС).

На думку депутатів, таким чином, оператори зв'язку будуть зацікавлені зменшити тарифні інтервали до секунди, а в деяких випадках встановити тимчасові інтервали менше секунди.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua