"Заради блага всіх" ЄЕП і Євросоюз можуть об'єднатися - Назарбаєв

Вівторок, 9 вересня 2003, 11:04
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв не вважає актуальним для республіки питання самостійного входження до Європейського союзу (ЄС).

Разом з тим він переконаний, що об'єднання створюваного Росією, Казахстаном, Білоруссю й Україною Єдиного економічного простору (ЕЭП) і ЄС у перспективі може бути взаємовигідним і цікавим.

"Казахстан це (вступ до ЄС) може цікавити з точки зору глобалізації", - відзначив Назарбаєв на брифінгу у вівторок в Астані за підсумками переговорів із президентом Румунії Іоном Ілієску.

На думку Назарбаєва, Казахстан "з просунутістю своїх реформ і статусом держави з ринковою економікою" для країн ЄС є не менш цікавим партнером, ніж деякі східноєвропейські держави.

"Але ми (Казахстан) це питання (вступу в ЄС) сьогодні не ставимо. Ми сьогодні хочемо розвинути Євразійський союз у нашому просторі: створити Єдиний економічний простір із відритими кордонами й інтегрованою торгівлею", - відзначив Назарбаєв.

Розвиток цього об'єднання, вважає він, "може привести до того, що Європейський союз буде цікавий цьому (Євразійському) союзу" і навпаки. "Тоді два союзи у перспективі можуть об'єднатися заради блага всіх", - вважає Назарбаєв.

Разом із тим Назарбаєв зазначив про важливість розвитку співпраці республіки з ЄС, зазначивши, що це об'єднання держав займає друге місце у списку торгових партнерів Казахстану.

Очікується, що на майбутньому саміті СНД в Ялті, що відбудеться 18 вересня, президенти Білорусії, Казахстану, Росії й України підпишуть базисні документи про формування ЄЕП.

У свою чергу Ілієску, який також брав участь у брифінгу, зазначив, що вступ у майбутньому Румунії в ЄС є "основним елементом" реструктурування економіки держави, який покликаний забезпечити її ріст і підвищення інтересу до неї з боку інших держав.

Ілієску також зазначив, що вступ Румунії в ЄС буде корисний і вигідний і казахстанським компаніям, що здійснюють інвестиційні й інші проекти на її території.

"Для Казахстану і цілого ряду інших країн цього (центральноазійського) регіону Румунія як партнер і член Європейського союзу може забезпечити проникнення економічних суб'єктів Казахстану, які працюють у нашій країні, на територію перспективного Європейського ринку.

Інвестор або ж підприємець, які працюють у Румунії за згаданих умов (при входженні Румунії до Євросоюзу) стає інвестором або підприємцем Європейського союзу", - сказав Ілієску.

Інтерфакс-Україна
powered by lun.ua