Єрмілов радий, що Росія відмовиться від труби "Одеса-Броди"?

Четвер, 2 жовтня 2003, 16:41
Міністр палива й енергетики України Сергій Єрмілов не драматизує ситуацію з обмеженням компанією ТНК-ВР терміну дії її пропозиції щодо надання технологічної нафти для нафтопроводу "Одеса-Броди", оскільки Україна отримала інші пропозиції з його заповнення.

"Є інші пропозиції про заповнення легкою нафтою у напрямку Броди, тому, думаю, великої трагедії поки немає. Можна сьогодні починати заповнювати легкою нафтою", - сказав Єрмілов журналістам у четвер.

За його інформацією, з постачальниками легкої нафти вже підписані контракти, які наразі знаходяться на розгляді Кабінету міністрів.

"Є контракт на щорічне транспортування 9 млн. тонн нафти на сім років. Проблема в іншому: поки немає повного кошика контрактів на купівлю цієї нафти в Європі", - сказав він.

Єрмілов не назвав компанію-постачальника легкої нафти, однак зазначив, що вона іноземна.

З його слів, контракт конфіденційний і буде оприлюднений після прийняття рішення про напрямок використання нафтопроводу "Одеса-Броди".

Як повідомлялося, ТНК-ВР збирається відмовитися від своєї пропозиції про постачання "Укртранснафті" близько 450 тис. тонн нафти на умовах кредиту терміном на три роки для заповнення трубопроводу "Одеса-Броди", якщо Україна не прийме його до 8 жовтня.

Цю пропозицію компанія зробила у відповідь на звернення гендиректора "Укртранснафти" Станіслава Василенка.

Міністерство іноземних справ України пропонує відмовитися від заповнення нафтопроводу технологічною нафтою до отримання у кінці листопада результатів техніко-економічного обґрунтування його роботи у реверсному режимі й остаточного рішення уряду про варіанти використання нафтопроводу.

Уряд України відклав остаточне рішення з питання визначення варіанту використання нафтопроводу "Одеса-Броди", вирішивши залучити на тендері незалежного експерта для оцінки перспектив його реверсної роботи для прокачування російської нафти в Одесу.

Перша черга нафтотранспортної системи "Одеса-Броди" була здана в експлуатацію у травні 2002 року. Її пропускна спроможність - 9-14,5 млн. тонн нафти на рік із резервуарним парком 200 тис. кубометрів.

Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Росіяни дають Україні тиждень на вирішення питання "Одеса-Броди"


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування