Кучма: Коли опоненти політреформи вішають лапшу на вуха, це аморально

Середа, 5 листопада 2003, 15:02
Леонід Кучма заявляє, що наступний президент ніколи не проведе політичну реформу, якщо вона не буде проведена за правління нинішнього президента.

Про це Кучма сказав під час виступу на бізнес-форумі ділових кіл України та Сербії і Чорногорії, передає кореспондент УНІАН.

"Я глибоко переконаний, що, по-перше, якщо ми реформи не зробимо, то наступний президент ніколи її не зробить. І, по-друге, якщо ми реформу не зробимо, то нас чекають найтяжчі часи", - сказав він.

Кучма підкреслив, що це сьогодні вже гра не в політику, а гра в життя країни. За словами президента, "для того, щоб Україна розвивалася, потрібна стабільність в усьому", в тому числі необхідна і стабільність системи політичної влади, "а влада у нас одна".

Президент вважає також, що опоненти політичної реформи ведуть себе аморально.

"Коли опоненти цього процесу "вішають лапшу на вуха", то це аморально. Бо всі вони під час виборів пропонували парламентсько-президентську модель" – сказав він.

Кучма також вважає аморальним, коли депутати переходять із фракції у фракцію. Він назвав це броунівським рухом і відзначив, що перехід з однієї фракції в іншу "став заробітком, а це аморально".

Кучма висловив свою точку зору про те, що президент повинен мати право розпускати парламент, але це не означає, що він його розпустить. Але парламент повинен знати, "якщо вони (депутати) будуть працювати не за правилами, то вони не будуть сидіти в цих теплих кріслах".

Президент нагадав, що він запропонував політичну реформу, і відзначив, що він виступає за те, щоб після виборів була створена коаліція в парламенті, яка формує уряд і яка бере на себе відповідальність.

powered by lun.ua