Шеварднадзе: "Того, що відбулося в Грузії, в Україні бути не повинно"

Субота, 6 грудня 2003, 12:39
Екс-президент Грузії Едуард Шеварднадзе вважає, що того, що відбулося в Грузії, в Україні бути не повинно. Таку думку він висловив в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня".

"Я не знаю деталей стану справ в Україні. У мене дуже гарні відносини з Леонідом Кучмою. Певну інформацію я одержую, але знаю не все. Думаю, того, що відбулося в Грузії, в Україні бути не повинно", - сказав колишній грузинський лідер.

"По-перше, Леонід Данилович вже оголосив, що його термін закінчується, і наступного разу він балотуватися не буде. Друге — ми, грузини, набагато гарячіший народ. Пам'ятаєте, в Україні теж були численні демонстрації, підходили до адміністрації, потім відступали, й у результаті все спокійно? Грузини не так роблять", - додав Шеварднадзе.

Шеварднадзе вважає, що Україна не піде грузинським шляхом. "Грузія — маленька країна. Три мільйони населення. Я сказав, що іду у відставку, й усі — прихильники, супротивники — заспокоїлися. Слава Богові, що без кровопролиття", - говорить він.

"Не дай боже, в Україні таке підніметься... Це величезна держава, 50 мільйонів. Таке неприпустимо. Розхитування такого гіганта призведе до поганих наслідків. Це буде лихо для Європи. У Молдавії теж, знаю, говорять про повторення грузинського варіанта в їхній країні. Знаєте, коли щось десь відбувається, багато хто хоче це ж спробувати, але спробувати не просто", - відзначає Шеварднадзе.

У той же час екс-президент Грузії не зміг відповісти на запитання, що буде, якщо Кучма спробує продовжити свої повноваження.

"Не знаю, що буде, якщо у вас внесуть поправки. Тоді невідомо. Але Леонід Данилович говорив, що не збирається балотуватися на наступний термін. Може, обставини змінилися...", - відзначив він.

Відповідаючи на питання про вплив на події в Грузії й Україні ззовні, зокрема, із боку Росії і США, Шеварднадзе відзначив, що "навіть якщо на Україну намагаються впливати — Україна велика країна, і для неї це не страшно".

"А в Грузії чим Джордж Сорос займався? Підкуповував молодих хлопців. І не тільки він. Одна американська організація те ж саме робила. Але зараз про це пізно говорити. Треба було свого часу вжити заходів", - додав він.

"А для України важко знайти структуру, що була б здатна створити події такого масштабу. Не так просто, щоб, наприклад, Росія щось там захотіла. Були недавно проблеми (Тузла. — Авт.), але усі заспокоїлися. У двосторонніх відносинах України й Росії дуже важливим фактором є головування Леоніда Кучми в СНД, у нього гарні відносини з президентом Росії", - вважає Шеварднадзе.

"А що стосується американського впливу, то коли мова йде про спокій і стабільність країни, Сполучені Штати не вплинуть. Це не в їхніх інтересах", – відзначає екс-президент Грузії.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua