Україна не виконає вимоги ПАРЄ, бо Кучмі вже нема чого втрачати

Понеділок, 2 лютого 2004, 10:29
Німецький політолог Александр Отт сумнівається в тому, що Україна виконає ухвалену минулого тижня резолюцію Ради Європи. Як зазначив експерт в інтерв'ю "Німецькій хвилі", в питанні конституційної реформи нинішнє українське керівництво найменше уваги звертає на реакцію західних європейців.

Таку ситуацію Александр Отт пояснив тим, що президентові України Леонідові Кучмі практично нема чого втрачати в Західній Європі. "Тут він уже давно не користується іміджем демократа", - нагадав Отт.

Як зауважив експерт, в Україні вдалося встановити так звану "керовану" демократію, яка представляє собою авторитарну систему нового зразка і немає нічого спільного зі справжньою демократією.

З огляду на це, відносини між Заходом та нинішньою українською владою ще гіршими й бути не можуть, вважає німецький політолог.

Водночас Отт звернув увагу на обмежені можливості впливу Заходу на ситуацію в Україні. "Погрози призупинити членство України в Раді Європи є дуже слабкими, оскільки в разі їх реалізації демократичні країни матимуть ще менше важелів впливу на українське керівництво", - застеріг німецький політолог.

Александр Отт висловив сумнів у тому, що ПАРЄ справді відважиться на такий крок.
powered by lun.ua