Тимошенко переконана, що кучмісти "ліквідують" президентство, щоб зробити Кучму прем'єром

Вівторок, 3 лютого 2004, 14:28
Блок Юлії Тимошенко вважає, що проведення політреформи спрямоване на те, щоб обрати парламентом президента Кучму новим прем'єр-міністром у 2004 році.

Про говориться в зверненні БЮТ до українського народу з нагоди голосування 3 лютого у парламенті, поширеному прес-службою блоку.

"Зрозумівши, що так звана політична реформа у форматі 23-24 грудня розцінена світовою громадськістю як антиконституційний заколот, а українське суспільство рішуче відкидає можливість обрання президента у парламенті, не надає жодних шансів владі, і аж ніяк не хоче Кучму на третій термін, пропрезидентська більшість взялася до фактичної ліквідації президентської посади в Україні", - говориться у зверненні.

БЮТ наголошує, що голосуванням від 3 лютого у парламенті провладною більшістю прийнято рішення обирати на всеукраїнських виборах цілком безправного та абсолютно недієздатного президента "без реальних повноважень та конкретних функцій".

"Голосувати на всенародних виборах за такого "президента" дійсно немає жодного сенсу, адже він не в змозі вирішити жодного питання державної ваги і не може нести відповідальність за ситуацію в країні", - говориться у зверненні.

БЮТ відзначає, що за проголосованими конституційними змінами фактично всю владу в Україні буде передано прем’єр-міністрові, яким "після обрання у підконтрольній кишеньковій Верховній Раді, зрозуміло ж, знову стане Леонід Кучма".

Блок Тимошенко наголошує, що "прагнучи легітимізувати сфабриковане голосування від 23-24 грудня, пропрезидентська більшість сьогодні вдруге грубо порушила чинне законодавство та Конституцію України, грубо проігнорувала рекомендації ПАРЕ та спаплюжила права громадян України".

"З огляду на ситуацію, що склалася, фракція Блоку Юлії Тимошенко звертається до всіх демократичних сил у парламенті з рекомендацією повного блокування роботи Верховної Ради України. Ця Рада, що перетворилася на збіговисько людей, які лише вирішують власні приватні інтереси і нехтують інтересами держави, не має жодного права працювати", - говориться у зверненні.

Фракція Блоку Юлії Тимошенко також ініціює звернення до Конституційного суду України та суду загальної юрисдикції з вимогою скасувати голосування від 3 лютого, визнати його незаконним та неконституційним.

Блок Юлії Тимошенко пропонує лідерам опозиційних демократичних сил "в умовах повної інформаційної блокади вдатися до демократії прямої дії – безпосереднього спілкування лідерів з українськими громадянами у всіх регіонах країни для роз’яснення ситуації, що склалася в державі".

Фракція БЮТ "з усієї відповідальністю заявляє, що голосування від 23-24 грудня 2003 року та 3 лютого 2004 року буде неодмінно скасоване, а український народ отримає право обирати собі президента з достатніми повноваженнями".

"Нас мало – всього 19 осіб. Однак і така незначна кількість людей може зробити багато. Ми розпочинаємо нашу боротьбу і закликаємо всіх небайдужих приєднатися до нас, щоб вистояти, щоб здолати, щоб перемогти!", - говориться у зверненні БЮТ до народу.

Звернення підписали усі 19 членів БЮТ.
powered by lun.ua