Гавриш запевняє, що Северінсен сама не захотіла взяти списки "політреформаторів"

Четвер, 5 лютого 2004, 11:43
Координатор парламентської більшості Степан Гавриш заявляє про готовність надати на прохання Конституційного суду списки депутатів, які голосували за ухвалення проекту закону про зміни до Конституції №4105 24 грудня 2003 року.

Про це Гавриш заявив у середу в ефірі Громадського радіо.

На питання, чому він не зробив цього на прохання доповідачів ПАРЄ, Гавриш заявив, що вони цього не просили.

"Я дійсно запропонував Северинсен, що списки знаходяться у мене, і готовий був їм передати. Але ніякого інтересу мадам Северінсен і Вольвенд не проявили. Якби вони проявили це інтерес, в реальності списки, ну не списки, не оригінали, а копії я міг би передати, вони знаходяться у мене", - заявив координатор більшості.

Гавриш зазначив, що списки не оприлюднюються, щоб уникнути "додаткових спекуляцій" навколо голосування 24 грудня.

Водночас він зауважив, що більшість готова надати списки "на вимогу Конституційного суду, коли їм треба задати питання, що пов’язане з процедурою голосування на підставі двох подань групи народних депутатів".

"Чому ми не робимо цього добровільно? Тому що питання про голосування 24 грудня не вирішувалося в контексті підготовки голосування в списочному виді. Це ми прийняли рішення після того, коли почали голосувати й зрозуміли, що спекуляції, різні плітки, а також різні системи політичної боротьби будуть використовуватися саме проти нас, саме коли в нас не буде такої страховки", - сказав Гавриш.

"В будь-який час, я думаю, буде прийнято рішення, і ці списки будуть надруковані, показані, передані в Конституційний суд. Але я відповів сьогодні у листі народному депутату Осадчому, що ми готові хоч завтра на вимогу саме народних депутатів, які подали подання в Конституційний суд, які будуть прийняті Конституційним судом, передати ці списки в Конституційний суд", - додав він.

Гавриш не погодився з закидами опозиції, що в залі на момент голосування не було 276 народних депутатів.

"У нас є відео ряди, декілька камер парламенту знімали це голосування. І дуже неважко порахувати, хто голосував і як голосував. Чому не рахують? Тому що зрозуміло, що нас було набагато більше, ніж 226, можливо, 290 чи 276, якби підписали, але кожний народний депутат зробив це вільно", - сказав Гавриш.

"Жоден із членів парламентської більшості чи наших партнерів не заявив про те, що він не голосував, а його записали як такого, що голосував. У моїй депутатській групі один із депутатів записав у цьому списку, що він утримався від голосування, і це демократично", - додав він.

Читайте також:

Один необережний рух – і ти батько "Кучми-3"

Кучмісти не зізнались ПАРЄ, хто голосував за політреформу
powered by lun.ua