Щоб перемогти Ющенка, владі потрібно 2,5 Кучми плюс один Янукович

П'ятниця, 6 лютого 2004, 12:50
Леоніда Кучму як єдиного кандидата від провладних сил на президентських виборах готові підтримати 14% громадян.

Такими є результати соцопитування, проведеного "Українським демократичним колом" 20-26 січня 2004 року на замовлення Інституту політики.

У випадку, якщо єдиним кандидатом на посаду президента від влади буде Леонід Кучма, то за нього готові проголосувати 14%, проти проголосують 68%, не голосували б 6%, важко сказати – 12%.

Якщо єдиним кандидатом на посаду президента від влади буде Віктор Янукович, то за нього готові проголосувати 19%, проти – 49%, важко сказати – 26%.

Якщо єдиним кандидатом на посаду президента від трьох опозиційних сил буде Юлія Тимошенко, то за неї готові проголосувати 15%. Натомість Олександра Мороза як єдиного кандидата на посаду президента від трьох опозиційних готові підтримати 19%.

Якщо єдиним кандидатом на посаду президента від трьох опозиційних сил буде Віктор Ющенко, то за нього готові проголосувати 40%.

Взагалі за будь-якого єдиного кандидата від пропрезидентських партій готові проголосувати 12%, в той час як за єдиного кандидата від опозиційних сил – 28%.

Віктор Ющенко залишається найрейтинговішим політиком. За нього проголосували б 25 відсотків громадян. Друге та третє місця поділяють Віктор Янукович (11%) та Петро Симоненко (11%).

За Олександра Мороза у випадку, якби вибори відбулися наступного тижня, проголосувало б 6%, Юлію Тимошенко – 4%, Сергія Тігіпка – 3%. За Володимира Литвина, Віктора Медведчука та Георгія Кірпу проголосувало б 2%.

5% респондентів голосували б проти всіх, а 18% ще не визначилися, за кого голосувати. Не брали б участі у виборах взагалі 6% респондентів.

Віктор Ющенко упродовж тривалого часу має найвищий рейтинг довіри серед громадян України. У нього баланс довіри-недовіри (різниця між тими, хто довіряє, і тими, хто не довіряє) становить +3%.

У решти політиків і державних діячів баланс довіри-недовіри є від’ємним. Найбільший негативний баланс довіри-недовіри мають Леонід Кучма (– 56%), Наталія Вітренко (– 52%) та Віктор Медведчук (– 51%). Різниця між тими, хто довіряє, і тими, хто не довіряє у Юлії Тимошенко становить – 37%, Петра Симоненка - – 33%, Олександра Мороза - – 22%.

Сукупність вибірки репрезентує доросле населення України й охоплює усі регіони країни. За місцем проживання опитано 1000 респондентів віком від 18 років.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua