1,5 мільйони проти закриття "Сільських вістей"

Понеділок, 1 березня 2004, 11:16
До редакції газети "Сільські вісті" надійшло близько півтора мільйона підписів на підтримку видання у листах.

Про це повідомив шеф-редактор "Сільських вістей", народний депутат Іван Сподаренко, повідомляє Інститут масової інформації.

Сподаренко також зауважив, що після рішення суду про закриття газети кількість її передплатників збільшилася на п’ять тисяч.

Він переконаний, що справу газета виграє вже у Апеляційному суді. В крайньому випадку – дійде до Верховного суду, і до Європейського суду звертатися не доведеться.

"Ми діяли законно. Факт розпалювання міжнаціональної ворожнечі треба довести. Ми виступаємо проти ідеології сіонізму, а ніде не сказано, що не можна критикувати ідеологію", – сказав народний депутат.

Редакція газети стверджує, що матеріали Василя Яременка, які викликали такий ажіотаж, були спрямовані на те, щоб започаткувати полеміку з порушених проблем. Сам Яременко сказав, що надруковані в газеті уривки з його книг є надзвичайно актуальними і мають суспільний інтерес.

Отже, газета не лише має право друкувати такі матеріали, а і зобов’язана це робити, наголосив професор.

Нагадаємо, що рішення про закриття газети було винесене Шевченківським районним судом міста Києва 28 січня 2004 року. Приводом до судового позову Міжнародного антифашистського комітету до видання були публікації професора МАУП Василя Яременка, що, за твердженням позивача, розпалювали міжнаціональну ворожнечу.

Не дивлячись на рішення суду, ще у середині лютого 2004 року на газету "Сільські вісті" можна було підписатися у будь-якому поштовому відділенні міста Києва. Проте, головний редактор видання Василь Грузін розповідав, що читачі звертали увагу керівництва видання на те, що у деяких регіональних поштових відділеннях їм відмовляли у передплаті.
powered by lun.ua