Генсек ОБСЄ порадив частіше розповідати послам правду про Медведчуків

Середа, 3 березня 2004, 19:35
Голова Львівської обласної ради Михайло Сендак зустрівся з Генеральним секретарем ОБСЄ Яном Кубішем.

Під час зустрічі Кубіш цікавився суспільно-політичною ситуацією на Львівщині та перспективами її розвитку напередодні президентських виборів.

Михайло Сендак звернув увагу високого гостя на використання виконавчою вертикаллю влади, яка підпорядкована президенту України Кучмі, адмінресурсу як засобу тиску на органи місцевого самоврядування.

Було наведено конкретні приклади щодо тиску податкової служби на симпатиків "Нашої України" – руйнування бізнесу, безпідставне відкриття кримінальних справ щодо депутатів Львівської обласної ради.

Генеральний секретар ОБСЄ був поінформований про те, що координатором таких дій на Львівщині виступає рідний брат глави адміністрації президента України, колишній керівник ДПА України у Львівській області, а зараз 1-ий заступник глави ДПА України Сергій Медведчук.

Кубіш також отримав інформацію про звільнення голів райдержадміністрацій, інших держслужбовців тільки через те, що вони висловили свою позицію щодо входження України в Єдиний економічний простір як депутати, а не як працівники виконавчої гілки влади.

Генеральний секретар ОБСЄ висловив здивування втручаннями президентської вертикалі влади в роботу органів місцевого самоврядування і в діяльність депутатського корпусу Львівської обласної ради.

Сендак розповів про свою зустріч з послом США в Україні. Кубіш порекомендував голові Львівської обласної ради тісніше співпрацювати з послами закордонних держав в Україні і доводити до них об'єктивну інформацію про дії як центральної, так і регіональної виконавчої влади щодо місцевої опозиції.

Генеральний секретар ОБСЄ запевнив, що під час зустрічі з послами європейських країн доведе до їхнього відома ситуацію, яка склалася навколо найвищого представницького органу влади Львівщини.

Зустріч відбулася в неофіційній обстановці ввечері в одній із затишних львівських кав'ярень. На зустрічі були присутніми віце-президент ПА ОБСЄ, народний депутат України Ігор Осташ, голови постійних депутатських комісій, члени Президії Львівської обласної ради Олег Канівець та Роман Гайдучок.

powered by lun.ua