Україна планує стати асоційованим членом ЄС в 2007 році

Четвер, 4 березня 2004, 11:54
Бачення Євросоюзом та Україною стратегії спільних дій на найближчі два роки збігається на 80 відсотків.

Про це повідомив в інтерв'ю "Німецькій хвилі" перший заступник міністра закордонних справ України Олександр Чалий.

Він та низка європейських аналітиків обговорили у британському Вілтон-Парку наслідки розширення ЄС для "нових сусідів": України, Білорусі та Молдови.

Як заявив Чалий, Київ розраховує вже 2007 року обміняти Угоду про партнерство й співробітництво з ЄС на Угоду про асоціацію або іншу з чіткою перспективою членства.

Щоправда, поки, за словами дипломата, ставлення до цього самих європейців неоднозначне.

"Асоційоване членство України в ЄС підтримують лише декілька європейських країн, решта більш скептичні. Перший варіант спільного українсько-європейського "Плану дій" з'явиться в березні, а остаточно його затвердять у липні на самміті Україна-ЄС. Україна, Білорусь та Молдова після 1 травня 2004 року стануть безпосередніми сусідами ЄС", – зазначив Чалий.

Для подолання можливих негативних наслідків цього Чалий закликає країни Євросоюзу швидше досягнути консенсусу щодо надання Україні статусу "ринкової економіки".

"Німеччина вже підтримала такий підхід на останніх консультаціях у Берліні", – відзначив дипломат.

Тим часом, під час конференції у Вілтон-Парку експерти країни ЄС висунули до України як майбутнього сусіда чимало вимог. Вони включають: зміни ситуації зі свободою слова та захистом журналістів від переслідувань, проведення демократичних виборів, реформу судочинства та посилення експортного контролю.

powered by lun.ua