КУЧМІСТІВ ХОЧУТЬ ПІДКУПИТИ ВОРОГИ ПОЛІТРЕФОРМИ

Четвер, 1 квітня 2004, 15:32
Постпред президента в парламенті Олександр Задорожній заявляє, що депутатам пропонували гроші за те, щоб вони не голосували за законопроект змін у Конституцію.

Про це в четвер повідомляє Інтерфакс-Україна.

"У Верховну Раду вкинуті гроші, що використовуються для того, і цьому є відповідне підтвердження, щоб відмовити народних депутатів, включаючи мажоритарників і позафракційних, від голосування за внесення змін до Конституції", – сказав Задорожній.

"Ми знаємо імена людей, навіть суми, отримані для цього, яким чином і хто фінансує це неголосування", – підкреслив він.

За його словами, відбувається тиск на народних депутатів, у тому числі і через представників місцевої влади – щоб зірвати голосування по законопроекту про вибори до місцевих органів влади.

"От цей процес свідчить про те, що необхідно ухвалювати остаточне рішення, оскільки використовуються непарламентські методи боротьби", – сказав Задорожній.

"Прийде час, ми покажемо і технічні записи того, як депутати одержували гроші за своє неголосування за законом", – заявив постійний представник президента.

Задорожній додав, що "це переходить вже будь-яку межу, і тому розмови, що необхідно проводити все демократично – все від лукавого".

Законопроект про вибори до місцевих органів влади в другому читанні заплановано розглянути 6 квітня.

***

У той же час Задорожній розповів, що більшість членів конституційної комісії Верховної Ради схиляються до голосування щодо змін до Конституції іменними бюлетенями.

Задорожній повідомив, що на засіданні комісії в четвер обговорюється питання про процедуру розгляду законопроекту змін до Конституції №4105, зокрема, відповідний проект постанови.

Всі учасники засідання, відзначив він, схиляються до думки, що необхідно виділити на обговорення і розгляд законопроекту цілий день.

Розглядається два варіанти голосування по законопроекту – постатейно й у цілому, повідомив депутат.

За його словами, можна було б погодитися з проведенням постатейного голосування, однак на засіданні комісії висловлювалися попередження, що законопроект щодо конституційної реформи "є тонким переплетінням багатьох домовленостей, і руйнування хоча б однієї статті може привести до провалу всього законопроекту".

Зокрема, за його словами, висловлюється критика статті законопроекту, яка стосується введення імперативного мандата.

У той же час, відзначив Задорожний, на внесенні такої норми в Конституцію наполягають Компартія і Соцпартія, які контролюють близько 80 голосів, і вилучення цієї статті з законопроекту приведе до того, що ці 80 народних депутатів не проголосують за політреформу.

Це ж, відзначив він, стосується і положення про пропорційні вибори.
"Потрібно чітко усвідомлювати, що постатейне голосування – це шлях до знищення закону про внесення змін до Конституції України", – підкреслив Задорожній.

Він додав, що на постатейному голосуванні цього законопроекту наполягають представники тих політичних сил, які "взагалі проти політичної реформи".

Депутат повідомив про три пропозиції, що стосуються методу голосування по законопроекту – голосування вставанням, голосування іменними бюлетенями і голосування картками через електронну систему "Рада".

"Більшість схиляється до голосування іменними бюлетенями", – сказав Задорожній.

Постпред пояснив, що це не таємне голосування, оскільки бюлетені іменні, і на кожному з них стоїть прізвище народного депутата, і в разі необхідності можна точно встановити, як голосував той або інший депутат.

Крім того, за його словами, не мають сенсу обвинувачення в тому, що керівники фракції можуть проголосувати за членів своїх фракцій іменними бюлетенями.

Кожен народний депутат особисто одержить бюлетень, проголосує й опустить його в прозору урну в сесійній залі або віддасть у лічильну комісію.

Задорожний підкреслив також, що рішення коаліції політсил на підтримку конституційної реформи з процедури голосування поки немає, воно буде прийматися після того, як з цього питання визначиться конституційна комісія.

У той же час постпред підкреслив, що остаточне рішення про процедуру голосування буде прийматися на засіданні погоджувальної ради в понеділок, 5 квітня.

Відповідаючи на питання про те, чи можливе голосування по законопроекту про політреформу вже 8 квітня, у четвер, після ухвалення рішення по закону про вибори до місцевих органів влади, Задорожний підкреслив, що такий варіант можливий, оскільки технічно комісія буде готова до проведення такого голосування.

Закон про вибори до місцевих органів влади буде винесено на голосування і проголосовано у вівторок, після чого буде направлено на підпис президентові України, вважає він.

За словами Задорожнього, закон про вибори народних депутатів і закон про вибори до місцевих органів влади можуть бути підписані президентом одночасно.

У той же час він нагадав, що політична угода не передбачає обов'язкового оприлюднення закону про вибори до місцевих органів влади перед проведенням голосування по Конституційній реформі.


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.