Назарбаєв квапить з ратифікацією ЄЕП

П'ятниця, 2 квітня 2004, 11:28
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв відзначає важливість якнайшвидшої ратифікації документів, прийнятих у рамках створення Єдиного економічного простору (ЄЕП − Росія, Україна, Казахстан, Білорусія) країнами об'єднання.

Про це він заявив у п'ятницю в Астані на міжнародній конференції "Євразійство: від ідеї до практики".

Назарбаєв підкреслив, що ратифікація угод дозволить вже в поточному році "почати по-справжньому працювати".

Президент вважає, що за минулий рік "дуже сильно просунулася" робота зі створення ЄЕП.

На думку Назарбаєва, потенціал держав, що формують Єдиний економічний простір, дозволяє їм стати привабливими партнерами для країн Європейського союзу.

"Якщо створити ЄЕП і органи, що підкоряються президентам, але не урядам, що будуть робити загальні тарифи, зміщати бар'єри (у торгівлі), і ми почнемо торгувати на просторі з населенням 230 млн. чоловік − відкривається самодостатній внутрішній ринок, що буде розвиватися", − сказав Назарбаєв.

"І з цим інтеграційним об'єднанням ЄС, безумовно, захоче мати справу. І східноєвропейські країни теж. Я переконаний у цьому", − заявив президент Казахстану.

"Просто проситься рішення цих питань. Дай Боже, щоб це відбулося", − сказав він, відзначивши, що в суботу в Астані відбудеться чергове засідання Групи високого рівня (ГВР) по формуванню ЄЕП.

Назарбаєв підкреслив, що створення ЄЕП відповідає інтересам усіх чотирьох держав.

Угода про створення ЄЕП була підписана главами чотирьох країн у Ялті 19 вересня 2003 року. Набуття угодою чинності є основою для всієї наступної роботи з формування ЄЕП.

Інтерфакс-Казахстан

Читайте також:

Янукович пізно ввечері поїхав до Путіна. Той сказав, що "радий бачити"


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.