Журналіста Александрова вбили випадково. Хотіли лише налякати

Понеділок, 5 квітня 2004, 12:26
Адвокат родини загиблого журналіста Ігоря Александрова Богдан Ференц вважає, що замовники злочину не мали на меті вбивати журналіста, а планували серйозно налякати.

Про це Богдан Ференц розповів після ознайомлення з матеріалами справи, повідомляє Інститут масової інформації.

На думку Ференца, замовники хотіли залякати Александрова, щоб він "зрозумів, що це пов’язано з його журналістською діяльністю, та припинив свої викривальні передачі на телебаченні".

"Але далі трапилося те, що йменується "ексцесом виконавця" – один з нападників вийшов за межі попередніх домовленостей і заподіяв журналістові поранення, які призвели до смерті Ігоря Александрова", – стверджує Ференц.

Ференц також стверджує, що про мотив злочину свідчить і місце його скоєння.

"Напад можна було б здійснити і, наприклад, біля помешкання журналіста, але в цьому випадку зв’язок між побиттям і професійною діяльністю був би не таким очевидним, і тому, вважає слідство, організатори злочину вирішили, що лякати керівника Телерадіокомпанії треба біля роботи", – вважає Ференц.

Також Ференц розповів, що братам Рибакам висунуто обвинувачення в замовленні й організації цього злочину, але показань вони поки не дають і вину свою не визнають.

"Інші ж обвинувачені свою вину визнали й розповідають обставини, які в цілому збігаються і з протоколом огляду місця події, і з висновком судово-медичної експертизи", – повідомив Ференц.

Що стосується покійного Юрія Вередюка, який визнав свою вину й дав покази щодо своєї участі у вбивстві, Ференц сказав, що "для всіх було очевидним, що Вередюк не міг бути навіть найостаннішим членом якоїсь організованої групи внаслідок своїх психічних і фізичних рис".

Ференц повідомив, що працівники прокуратури, які проводили слідство і "повісили" вбивство Александрова на "невинну людину" (Вередюка), "проходять у справі як свідки".


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.