Провал політреформи – бо Медведчук "перегнув палку"

П'ятниця, 9 квітня 2004, 18:19
Голосування за зміни до Конституції підтвердило, що пропрезидентської більшості в парламенті не існує, вважає президент центру Разумкова Анатолій Гриценко.

Про це повідомили в прес-службі Центру імені Разумкова в п'ятницю.

"Неприйняття Верховною Радою законопроекту Медведчука-Симоненка-Мороза щодо внесення змін до Конституції України стало можливим завдяки активним діям депутатів "Нашої України" і Блоку Юлії Тимошенко, а також позиції, яку зайняла частина депутатів колишньої пропрезидентської більшості", – вважає Гриценко.

Він також пояснив, що "колишньої – тому що більшості в 226 голосів у парламенті не існує". "Це стало зрозуміло після провалу стратегічно важливого для президентської команди голосування конституційних змін", – вважає президент Центру.

Також Гриценко вважає, що знаковим є те, що "тактичні союзники адміністрації президента – фракції КПУ й СПУ – дотримали слова і віддали на підтримку конституційного законопроекту відповідно 58 і 19 голосів".

"Загалом же "за" зміни до Основного Закону проголосували 289 депутатів (п'ять голосів "за" фізично відсутніх у залі депутатів, як відомо, не будуть враховані), отже, "більшість" нараховувала лише 212 народних депутатів", – вважає Гриценко.

На думку Гриценка, Кучма зробив "усе можливе і навіть неможливе, щоб забезпечити позитивний результат голосування – він без затримки підписав закони, прийняття яких вимагали ліві фракції, він переконував лідерів фракцій і окремих депутатів, він стримував вимоги і протести, що надходили з регіонів, з Верховної Ради Автономної Республіки Крим, з місцевих рад".

Гриценко сказав також, що "активну участь у переговорному процесі" з парламентом брав глава адміністрації Віктор Медведчук. "Десятки годин витрачено на наради лідерів фракцій за участю координатора "більшості" Степана Гавриша і постійного представника президента України у Верховній Раді Олександра Задорожнього", – каже Гриценко.

"Однак зусилля президентської команди виявилися марними – реформа, у її нинішньому варіанті, провалилася", – зазначає він.

"Очевидно, існує межа сприйняття депутатами зовнішнього тиску й впливу на діяльність парламенту. Намагання перейти цю межу мало своїм наслідком зворотний ефект – політичну поразку пропрезидентських сил, разом із комуністами й соціалістами, а також формальну фіксацію факту відсутності у Верховній Раді стійкої пропрезидентської більшості", – вважає Гриценко.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
23:59
Новини економіки 19 квітня: удар по порту "Південний", неплатників аліментів тепер зможуть мобілізувати
23:56
відео, фотоПоблизу Брянська в РФ горить підстанція, повідомляють про атаку дронів
23:43
Сміх крізь сльози: Костюк в емоційному матчі здолала Ґофф у чвертьфіналі Штутгарта
23:31
"Роттердам+": ВАКС звільнив двох фігурантів від відповідальності через строки давності
23:23
Ворог вдарив ракетою по цивільній інфраструктурі в Сумах 
23:10
Білий дім очікує, що США "одразу ж" почнуть постачати зброю Україні після рішення Конгресу
22:45
Ракетна атака по Дніпру: рятувальники виявили тіло третього загиблого
22:32
тенісКалініна у двох партіях розібралася з 16-річною росіянкою і пройшла в півфінал турніру в Руані
22:16
Джонсон про пакет з допомогою Україні: Найкращий можливий варіант
21:57
оновленоУ частині областей оголошували повітряну тривогу. У Конотопі та Сумах чули вибухи
Усі новини...