ГЕНСЕК НАТО ОБІЦЯЄ НАБРИДАТИ КУЧМІ ПИТАННЯМИ ПРО ДЕМОКРАТІЮ

Четвер, 3 червня 2004, 10:55
Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер заявляє, що головне послання Леоніду Кучмі під час самміту НАТО в Стамбулі буде необхідність гарантувати демократію в Україні.

Про це генсек НАТО розповів у інтерв'ю, яке він дав у Брюсселі кореспондентам української редакції "Німецької хвилі"
та "Укрінформу".

Якщо Україні не вдасться провести вільні й чесні президентські вибори, то це може негативно позначитися на відносинах між альянсом і Києвом, заявив керівник НАТО.

Уже наприкінці цього місяця на стамбульському саміті НАТО-Україна лідери альянсу матимуть змогу ще раз нагадати українському керівництву про необхідність проведення в країні демократичних реформ.

Де Хооп Схеффер сказав, що під час проведення саміту альянс порушуватиме питання прав людини, верховенства права, свободи слова:

"Я думаю, в цій галузі треба зробити набагато більше. Це головне послання, яке також буде передано президенту Кучмі, коли він приїде до Стамбула наприкінці червня", - сказав де Хооп Схеффер.

За словами генсека НАТО, Україна нині має зосередити увагу також на проведенні справедливих виборів:

"Союзники НАТО хотіли б побачити вільні й чесні вибори. Тому що це один із суттєвих елементів демократії і цінностей, які НАТО завжди захищало", - сказав він.

"Я сподіваюсь, що вибори будуть вільними і чесними, що мас-медіа матимуть змогу робити повідомлення, що не буде переслідувань журналістів чи політиків, як це, на жаль, було за день до мого приїзду до Києва", - сказав він.

Керівник Північноатлантичного альянсу не береться прогнозувати, коли Україна може отримати запрошення до натовського клубу: "НАТО проводить політику відчинених дверей. Ми всі знаємо, що дорога до членства часом може бути довгою і звивистою".

"Але я не називаю ніяких дат, тому що, на мою думку, це взагалі не допомагає дискусії. Давайте краще зосередимося на щорічному цільовому плані з Україною та на реформі оборони, демократичних стандартах і цінностях", - додав де Хооп Схеффер.

Яап де Хооп Схеффер не вважає, що на можливий вступ Києва до НАТО впливає позиція Росії.

Важливою назвав генсек альянсу зустріч 7-го червня у Варшаві, де зберуться міністри оборони країн НАТО і України: "Я головуватиму на зустрічі в понеділок, аби показати, що НАТО взяло на себе зобов'язання і що НАТО зацікавлено в цих консультаціях на високому рівні".

За словами де Хооп Схеффера, у польській столиці очікується підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Україною і НАТО, у рамках якого альянс використовуватиме українські транспортні літаки для своїх операцій.

Він наголосив, що НАТО й надалі допомагатиме Україні в ліквідації надмірних озброєнь. За словами керівника альянсу, це стало особливо важливим після трагічних подій у Мелітополі: "НАТО, звичайно, матиме можливість допомогти в цій галузі. Це буде допомога, можливо, організаційна, а, можливо, - фінансова".

Україна отримала від генсека НАТО слова подяки за її участь у миротворчих операціях в Іраку. Яап де Хооп Схеффер також запевнив, що альянс потребує зусиль України в боротьбі з тероризмом. Керівник НАТО вважає, що Україна може відігравати у боротьбі з тероризмом важливу роль, яку виконуватиме разом з альянсом.
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!