Присяжні серйозно узялися за справу Лазаренка, попросивши маркери і папір

Четвер, 3 червня 2004, 11:21
Адвокати українського екс-прем'єра Павла Лазаренка не очікують швидкого вердикту в справі їх підзахисного.

Як повідомив "Українській правді" адвокат Деніел Горовіц, присяжні запросили 20 томів судового розгляду, що стосуються, головним чином, руху грошей і взаємин їх підзахисного з його колишнім бізнесом-партнером Петром Кириченком.

Остаточний обвинувальний документ так і не був оприлюднений після рішення судді Мартіна Дженкінса про скасування майже половини пунктів обвинувачень, висунених спочатку Лазаренку.

За даними газети "Сан-Франциско кронікл", зараз проти Лазаренка висунуті в цілому 29 обвинувачень у змові, відмиванні грошей, шахрайстві при переказі коштів і переміщенні украдених грошей у США.

Газета називає справу українського екс-прем'єра "надзвичайно складною й незвичайною".

"Незвичайним є те, що для того, щоб засудити Лазаренка, присяжні повинні довести факт відмивання грошей і той факт, що гроші були отримані з порушенням законів України, що діяли на той час. Якщо гроші були отримані легально, тоді немає підстав для обвинувачення у відмиванні грошей у США", - пише газета.

Для своєї роботи присяжні запросили великі аркуші папера, маркери, комп'ютер і банківські рахунки. На думку газети, це свідчить про їх намір ретельно вивчити пред'явлені докази.

Адвокат Дорон Вайнберг в інтерв'ю газеті припустив, що ухвалення присяжними рішення "буде тривалим процесом".

Однак, близькі до процесу джерела не виключають, що вердикт буде оголошено уже наступного тижня.

У минулий четвер, перед тим, як відпустити присяжних "на обмірковування", суддя Дженкінс нагадав адвокатам і представникам прокуратури про "правило 30 хвилин".

Як тільки присяжні консенсусом погодять вердикт, вони повідомляють про це суддю, що у свою чергу повідомить про майбутнє оголошення вердикту обидві сторони процесу. Прокурори й захисники повинні зібратися для оголошення рішення в залі суду протягом найближчих 30 хвилин.

Четвер, 3 червня – п'ятий день обговорення присяжними вердикту в справі "США проти Павла Лазаренка". Суд над колишнім українським прем'єром продовжувався в Сан-Франциско більше двох з половиною місяців.

"Українська правда", Сан-Франциско

Усі подробиці судового процесу над Лазаренко в США читайте тут
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!