Литвин просить Кучму захистити "Центр" та спілку письменників

Четвер, 3 червня 2004, 13:10
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин звернувся з листом до президента України Леоніда Кучми з приводу неправомірних дій правоохоронних органів щодо членів депутатської групи "Центр".

Про це в четвер повідомила прес-служба Верховної Ради України.

У своєму листі Литвин розповів, що до нього звернулися народні депутати – члени депутатської групи "Центр" з колективним листом, в якому викладені "гнітючі" факти тиску на них "з боку різних правоохоронних органів держави".

"Народні депутати – автори звернення завжди займали конструктивну позицію з принципових питань, виходячи з інтересів держави і виборців, у тому числі й щодо тих законопроектів, які були народжені поза стінами Верховної Ради. Вважаю, що в демократичному суспільстві така позиція заслуговує на повагу і підтримку", - зазначає Литвин.

"Вимушений звернутись до Вас, як до гаранта Конституції України, з проханням вжити рішучих заходів по захисту демократії і парламентаризму в нашій державі", - зазначив в листі Литвин.

"Останніми днями у різних регіонах України на ряді підприємств та установ, які так чи інакше пов’язані з членами депутатської групи, їх рідними та близькими, почалися масштабні, з численними порушеннями, раптові перевірки органами внутрішніх справ, державної податкової служби, прокуратури та іншими правоохоронними органами", - продовжує Литвин у зверненні.

"Народні депутати вважають, що дії, які спрямовані на їх дискредитацію, суперечать Конституції та Законам України, дестабілізують економічну та політичну ситуацію у виборчих округах, знижують авторитет органів державної влади", - підкреслює Голова Верховної Ради України.

"Тому й звертаюся до Вас, шановний Леоніде Даниловичу, з метою привернути Вашу увагу до цієї та інших подібних ситуацій, дати їм принципову оцінку та доручити керівникам правоохоронних органів вжити заходів щодо недопущення неправових дій по відношенню до народних депутатів України", - йдеться в листі.

Також Литвин звернувся до Кучми з листом з приводу ситуації, що склалася в Національній спілці письменників України. "Уважно вивчити ситуацію, що склалася в місцевих судах навколо розгляду питань щодо Національної спілки письменників України" Литвин також попросив у своєму звернені до Голови Верховного Суду України Василя Маляренка.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!