На шляху до Стамбула Кучму випередив корабель зі зброєю. Її могли використати в терактах?

Четвер, 3 червня 2004, 16:03
Міністерство закордонних справ України підтверджує факт затримки в порту Стамбула вантажу спеціального призначення, який має українське походження.

Про це повідомив у четвер керівник прес-служби МЗС Маркіян Лубківський.

У той же час, за його словами, судно йшло в Туреччину під мальтійським прапором. Вантаж був затриманий під час оформлення документації для перевантаження контейнерів з цього судна на інше, яке повинно було йти в Єгипет.

Саме судно ніхто не затримував, екіпаж не заарештовував. Серед членів екіпажу шість громадян України, повідомив офіційний представник МЗС.

Усі документи на вантаж були оформлені належним чином, що у свою чергу підтвердив посла Єгипту в Анкарі, підкреслив Лубківський. Однак під час перевірки виникли претензії до маркірування на контейнерах, яке не відповідало нормам, єдиним для вантажів подібного роду.

Контейнери зі спецгрузом не розкривалися.

Зараз компетентні органи розбираються у виниклій ситуації, яка може продовжуватися до двох днів. Співробітники генконсульства України в Стамбулі відвідали місце події. Українська сторона звернулася до турецької з нотою, де виражається прохання дати відповідне роз'яснення що відбулося. Українські дипломати постійно працюють з турецькою владою в цьому питанні.

"Основ для сенсації немає", - підкреслив Лубківський. Він висловив жаль, що інформація про інцидент була оприлюднена представниками турецької влади до завершення перевірки і безпідставно знайшла сенсацію і непотрібний резонанс.

Раніше турецькі ЗМІ повідомили, що в середу вночі стамбульська митниця затримала вантажне судно, яке йшло з України в Єгипет через протоку Босфор під українським прапором з вантажем зброї на борті. Нібито вилучені два контейнери зі зброєю, у яких знаходилися гранатомети, боєголовки, артилерійські снаряди, автоматична стрілкова зброя і велика кількість боєприпасів.

Крім того, турецьке телебачення припустило, що зброя призначалася для організації терактів під час Самміту НАТО в Стамбулі, запланованого на 28-29 червня.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!