Ющенко попросив Северинсен і Вольвенд прислати спецпредставника ПАРЄ на вибори

Четвер, 3 червня 2004, 16:41
Лідер "Нашої України" Віктор Ющенко зустрівся зі співдоповідачами моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Ханне Северінсен і Ренате Вольвенд.

Про це в четвер повідомила прес-служба Віктора Ющенка

Головною темою зустрічі була майбутня президентська кампанія. На думку представників ПАРЄ, досвід виборів мера в Одесі та Мукачевому зробив актуальним питання про необхідність оновлення списків українських виборців.

Ющенко відзначив, що у бюджеті нинішнього року було передбачено 60 млн. грн. для формування єдиного реєстру виборців і комп’ютеризації дільниць. Проте Центральна виборча комісія зайняла іншу позицію і не передбачає реалізації цих проектів найближчим часом.

Лідер "Нашої України" наголосив, що його блок готовий повторно ініціювати в парламенті питання про необхідність виділення коштів для цієї мети, але потрібно, щоби влада взяла на себе зобов’язання з оновлення списків виборців.

Під час зустрічі Ющенко торкнувся проблеми голосування українців за кордоном. "Сьогодні мільйони наших співвітчизників перебувають на заробітках за межами України, і ті, хто зареєстровані там як легальні працівники, мають проголосувати. Обов’язок влади і посольств на місцях – організувати достатню кількість дільниць і забезпечити волевиявлення цих людей", – підкреслив Ющенко.

Під час зустрічі порушувалося також питання щодо спеціального представника ПАРЄ, який би здійснював скрупульозний моніторинг прозорості та законності виборів президента в Україні.

Вольвенд і Северинсен заявили, що Європа буде пильно стежити, аби всі кандидати мали рівні можливості доступу до ЗМІ, а також право на зібрання. ПАРЄ сподівається, що влада виконає свої зобов’язання щодо перевірки ЗМІ у період виборчої кампанії.

"Приклад Мукачевого підтвердив, що українська влада ще не готова скласти іспит на демократію", – сказав Ющенко, нагадуючи про ситуацію із виборами мера. Він підкреслив важливість роботи міжнародних спостерігачів, зокрема позицію ПАРЄ, під час цих виборів, бо на його думку саме міжнародне спостереження не дозволило владі вдатися до відкритих фальсифікацій напередодні виборів.

" Тому це було зроблено вночі в приміщенні територіальної виборчої комісії. Але прокуратура досі не порушила справу за фактом фальсифікації на дільницях і зайняла іншу позицію – максимально затягти цю справу", - йдеться у повідомленні.

"Влада справді не хоче назвати винних, однак намагається зробити гарне обличчя при поганій грі", – додав Ющенко.

На думку лідера "Нашої України", відставка Ернеста Нусера – "це не тема його сумління чи докорів совісті. Це проблема присутності чи неприсутності Кучми в Стамбулі".powered by lun.ua