"Криворіжсталь" рятуватимуть від Пінчука й Ахметова через суд

П'ятниця, 4 червня 2004, 11:19
Голова Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації Валентина Семенюк звернулася до суду з позовом, в якому оскаржує обмеження її прав, як громадянки України, при проведенні конкурсу з продажу державного пакета акцій ВАТ "Криворіжсталь".

Про це вона повідомила в інтерв'ю кореспонденту УНІАН.

За її словами, при проведенні конкурсу з продажу "Криворіжсталі" були обмежені її права, як громадянки України, на участь у приватизаційному процесі. Не деталізуючи, про які саме обмеженнях йдеться, Семенюк зазначила, що на сьогодні до суду вже звернулися, або мають намір звернутися з аналогічними позовами ряд народних депутатів.

За її словами, таким чином, народні депутати мають намір перешкоджати приватизації цього металургійного комбінату, що завдає, на їхню думку, збитків інтересам держави. "Йдеться про відкрите ігнорування при проведенні цього конкурсу не тільки прав трудового колективу підприємства, але й усіх українських громадян", - зазначила Семенюк.

У зв'язку з цим, за її словами, народні депутати мають намір залучити до кампанії з подачі позовів також і пересічних громадян України.

За інформацією Семенюк, народні депутати вже звернулися до Генеральної прокуратури й Служби безпеки України з проханням перевірити дотримання законодавства при проведенні конкурсу з "Криворіжсталі".

Крім того, за словами голови Спеціальної контрольної комісії ВР, народні депутати також планують найближчим часом звернутися до ряду міжнародних організацій.

Як повідомлялося, Верховна Рада у четвер не змогла ухвалити результативного рішення щодо приватизації "Криворіжсталі". Зокрема, парламентарії не підтримали пропозицію Президента України відхилити Закон "Про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації".

Даним законом передбачалося заборонити приватизацію ВАТ "Криворіжсталь". За відхилення даного закону проголосувало 195 із 426 народних депутатів, зареєстрованих у залі.

Фонд державного майна України 12 травня ц.р. виставив на продаж 93,02% акцій "Криворіжсталі" за стартовою ціною 3,8 млрд. грн. Конкурс закінчиться 15 червня 2004 року, останній термін подачі заявок – 7 червня.

Читайте також:

"Криворіжсталь" таки дістанеться Пінчуку і Ахметову?
powered by lun.ua