У НЕДІЛЮ В КИЄВІ ВІДБУДЕТЬСЯ АКЦІЯ ЖУРНАЛІСТІВ ПРОТИ ТИСКУ ТА ЦЕНЗУРИ

Субота, 5 червня 2004, 00:00
У неділю, в день професійного свята Дня журналіста, в Києві відбудеться акція журналістської солідарності "Волю слову".

Акція "Жива газета" пройде біля будинку Спілки журналістів України (вул.Хрещатик, 27).

Незалежні журналісти на очах у киян і гостей міста щогодини друкуватимуть оперативні випуски газети й роздаватимуть їх усім охочим.

Примірники готуватимуть за допомогою ноутбуків і тиражуватимуть на різографі. Одночасно публікуватимуть інтернет-версію проекту для доступу користувачів із-за меж Києва й України.

"Упродовж минулих років українська влада неодноразово демонструвала своє ставлення до незалежної преси – судові позови проти видань із суто політичним контекстом, переслідування й убивства журналістів, закриття видань. Досі не відомо прообставини зникнення Георгія Ґонґадзе та вбивства директора телерадіокомпанії "ТОР" Ігоря Александрова", - зазначає співорганізатор акції "Львівська газета".

"Останнім часом громадськість не побачила не тільки намірів виправити ситуацію, але й стала свідками посилення адміністративного й політичного тиску на незалежні видання", - пише "Газета".

Видання відзначає, що протягом останнього часу судових переслідувань зазнали "Українська правда", "Україна молода", "Львівська газета", чиниться тиск на "5 канал", припинено мовлення радіо "Континент", позбавлено сталих частот радіо "Свобода", невидано ліцензії на власні частоти для "Громадського радіо".

Також згадуються переслідування й перешкоджання роботі журналістів – побиття журналіста Володимира Бойка просто в судовій залі, відмова в акредитації журналістів у державних органах влади, погрози депутатів Мукачівської міської ради журналістам "5 каналу", провокації, вчинені в Мукачевому проти журналіста інтернет-видання "Гаряча лінія" Костянтина Сидоренка, побиття головного редактора чернівецької газети "Час".

"За таких умов журналісти повинні показати владі свою силу й солідарність, продемонструвати, що незалежна преса може існувати за будь-яких обставин, що вільне слово неможливо знищити", - пише "Львівська газета".

"Мета акції: продемонструвати, що вільне слово в Україні можна розповсюджувати і в такий спосіб, будучи позбавленим і редакційних приміщень, і друкарень".

В акції візьмуть участь газети "Україна молода" та "Львівська газета", інтернет-видання "Українська правда", низка центральних і регіональних видань і радіостанцій.

Серед організаторів акції також комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, Національна спілка журналістів України, Інститут масової інформації.powered by lun.ua