Кучма пропонує брати гранти від Заходу і не шукати там шпигунів

Середа, 9 червня 2004, 18:09
Президент Леонід Кучма не бачить проблеми з тим, що в Україні діють організації, які фінансуються на гранти закордонних установ.

"Щодо мільйонів грошей, які виділяються будто би на розвиток демократії... Гроші не зайві, беріть, будь-ласка, але хоч трохи пам'ятайте про національний інтерес. Бо на дорозі такі гроші не валяються", - сказав Кучма на прес-конференції в Києві.

"Я не такої поганої думку про суспільство, про опозицію, якби вважав, що вони критикують владу, бо отримали гроші або за завданням американців", - також сказав Кучма.

Водночас Кучма скептично поставився до звіту голови тимчасової комісії парламенту з перевірки організацій, які отримують гранти. "Коли в парламенті дискутують про шпигунство – мені трошки смішно стає. Нам ще шпигуноманії не вистачало", - сказав він.

Кучма запропонував: "Давайте не забирати хліб у спецслужб. Богу – бож'є, кесарю - кесареве".

Як повідомлялося, 21 травня 2004 голова тимчасової слідчої комісії комуніст Мішура виступив у парламенті з попереднім звітом комісії, у якому робиться висновок, що "реальна допомога надається виключно представникам блоку "Наша Україна", БЮТ, СПУ".

У попередньому звіті підкреслюється, що головний сенс і зміст діяльності НДО – створення в Україні інфраструктури і атмосфери, яка сприятиме успішному проведенню ідеологічної обробки населення у вигідному "гранто-донорам" напрямку.

У висновку така діяльність кваліфікується як закордонне втручання у внутрішні справи України, оскільки "залежність НДО від західних фондів та інститутів, що їх фінансують, призводить до реалізації конкретних політичних цілей західних держав".

У той же час, член БЮТ Олександр Турчинов, який входить до складу комісії, заявив, що жодного засідання комісії з кворумом не відбувалося, ніхто не затверджував цей звіт і він є власною точкою зору Мішури.

Читайте також:

КОМУНІСТИ ВИМАГАЮТЬ ЗАБОРОНИТИ НЕДЕРЖАВНІ ОРГАНІЗАЦІЇ, БО ВОНИ ПРИВЕДУТЬ ДО ВЛАДИ ЮЩЕНКА

ПОДАТКОВА "ТРЯСЕ" ОРГАНІЗАЦІЇ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ НА ГРАНТИ

Анатолій Гриценко: "Головний грантоїд в Україні – це держава"

Смєшко каже, що "грантоїди" часто виявляються шпигунами?
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!