Кандидатом у президенти став Козак

Середа, 7 липня 2004, 16:04
Організація українських націоналістів в Україні, що називає своїм лідером Романа Козака, висунула його кандидатом у президенти.

Як повідомив на прес-конференції в середу перший заступник голови партії Віталій Цапович, за рішення підтримати кандидатуру Козака на позачерговому з'їзді ОУН у середу в Києві проголосували 207 делегатів.

Цапович заявив, що підтримка організацією кандидата Віктора Ющенка зараз виключена, оскільки він "відмежувався від націоналістів". "Ющенко потрібен ОУН тільки в межах Галичини", - заявив Цапович, додавши, що в парламенті ні фракція "Наша Україна", ні БЮТ не підтримали законопроект про визнання воїнів ОУН-УПА воюючою стороною.

Коментуючи можливість зняття кандидатури Козака на користь іншого кандидата, Цапович відзначив, що кандидат від ОУН буде діяти відповідно до рішень партії. Він також заявив, що ОУН готово співробітничати з усіма кандидатами в президенти, крім тих, хто "представляє ліві, москвофільскі й антиукраїнські організації".

Коментуючи розкол у партії, заступник голови ОУН відзначив, що ніякого розколу нема, партія є легітимною, і зареєстрована в Міністерстві юстиції. "Хай Андрій Чорновіл покаже документи про реєстрацію партії і документи про проведення з'їзду", - підкреслив він.

Чорновіл був обраний лідером ОУН в Україні на позачергових зборах 30 травня 2004 року, після виключення з організації попереднього голови Романа Козака (за дії несумісні з ідеологією партії). Зараз лідерами ОУН вважають себе як Чорновіл, так і Козак.

Чорновіл є депутатом Львівської облради, а, на думку Цаповича, "не можна бути одночасно членом ОУН і членом фракції у Львівській облраді "Соціальна справедливість", що заснована СДПУ(о).

ОУН Чорновола має намір визначитися з тим, кого підтримає на виборах до вересня. Її лідер заявив, що це точно не буде ні кандидат від влади, ні комуніст і не виключив, що це може бути Ющенко.

Інтерфакс-Україна

powered by lun.ua