КУЧМА ЗАБУВ СКАЗАТИ ПРО БАЖАННЯ ВСТУПИТИ ДО ЄС

Четвер, 8 липня 2004, 12:14
У вступному слові президента Леоніда Кучми на відкритті самміту Україна-ЄС не згадувалося про мету вступу України до Євросоюзу.

"Ми зацікавлені у зміцненні нашого співробітництва, зокрема, шляхом інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС, забезпечення доступу до галузевих програм та нових фінансових інструментів", - сказав Кучма, виступаючи на відкритті самміту в Гаазі.

Однак, за його словами, Україна розуміє, що розширення ЄС "принесе не лише переваги". "Ми отримаємо і певні виклики. Нам належить разом визначити, як зменшити їхній негативний вплив на наше співробітництво", - додав Кучма.

Кучма закликав "конструктивно обговорити" під час самміту питання надання Україні статусу держави з ринковою економікою та вирішити питань у ядерній безпеці.

"Україна також зацікавлена у поглибленні діалогу з ЄС у сфері зовнішньої та безпекової політики", - сказав Кучма. За його словами, активізація участі України в цьому питанні має "посилити геополітичну роль об’єднаної Європи, сприятиме її перетворенню на новий глобальний центр міжнародного впливу".

Ще одним важливим питанням Кучма назвав візові перешкоди.

"Україна вважає, що на нинішніх кордонах ЄС не повинна вирости так звана шенгенська стіна. Нам треба зберігти активні людські та міждержавні контакти, поступово спрощувати візовий режим і прийти у підсумку до запровадження безвізового режиму з ЄС як довготермінової мети".

Самміт Україна-ЄС, який відбувається у четвер в Гаазі – перший після розширення ЄС на схід. Київ розраховував укласти план дій Україна-ЄС на самміті у Нідерландах, однак через його непідготовленість підписання відкладено.

Делегацію України на самміті очолює Кучма, до її складу входять перший віце-прем’єр Азаров, глава АП Медведчук, міністри закордонних справ, економіки, внутрішніх справ, культури, освіти, юстиції, оборони та енергетики.

"Українська правда", Гаага


Поїздка журналіста УП організована за сприяння Міжнародного фонду "Відродження"powered by lun.ua