Ющенко перемагає за 98% протоколів. У Шуфрича інші дані

1 перегляд
Вівторок, 2 листопада 2004, 11:36
Віктор Ющенко лідирує на виборах президента, однак ЦВК приховує ці дані від громадськості.

Про це заявив представник Ющенка в ЦВК Юрій Ключковський у вівторок у парламенті.

Він звернувся до заступника голови ЦВК Ярослава Давидовича з питанням, чому ЦВК приховує результати голосування за даними 98% опрацьованих протоколів, за якими Ющенко набрав 11 387 тисяч голосів, Янукович -11 350 тисяч голосів.

У той же час Давидович, заявив, що ЦВК внесла в базу даних результати опрацьованих 94,2% протоколів. Він пообіцяв до перерви в засіданні парламенту оприлюднити результати 96% протоколів.

Водночас через півгодини нардеп від СДПУ(о) Нестор Шуфрич заявив, що вже оприлюдненні нові дані ЦВК і відрив Януковича від Ющенка збільшився – і становить 1,21%.

"Ми переконані в перемозі Януковича", - заявив Шуфрич.

Він заявив, що вибори пройшли "чесно, прозоро і демократично", про що, за його словами, "свідчать підсумки моніторингу спостерігачів ПАРЄ, американських конгресменів і спостерігачів СНД".

Шуфрич водночас наголосив на невідповідності списків виборців, а також на тому, що 5-10% не змогли проголосувати. Зокрема, він сказав, що ющенківці тиском на ЦВК 23 жовтня не дозволили проголосувати українцям у Росії.

"Всі недоліки мають вирішити до другого туру. Я хочу звернутися до тих, хто заявляє тут, що хтось щось вкрав і нагадати прислів'я про злодія, на якому горить шапка", - заявив Шуфрич.

Він не назвав імена, але його слова явно були відповіддю на слова Юлії Тимошенко й Олександра Зінченка про фальсифікацію виборів на користь Януковича.

У вівторок депутати заслухали звіт заступника голови ЦВК Ярослава Давидовича за підсумками першого туру виборів. Також спікер Володимир Литвин дав змогу представникам всіх фракцій зробити заяви щодо виборів.

Давидович наголосив на тому, що ЦВК зробила все для забезпечення виборчого процесу. Водночас він визнав проблеми в роботі дільничних комісій і проблеми в списках виборців.

Давидович повідомив, що внесено у списки виборців по Україні 37 270 235 виборців, при цьому ЦВК терміново додруковувала 61 тисячу бюлетенів, а суд розглянув 42 тисячі скарг виборців.

Давидович також нагадав на проблемах ЦВК, які їй необхідно вирішити до наступних виборів, і оцінив підготовку до проведення другого туру виборів президента в 44 млн. гривень.

"Українська правда"


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua