"Голос Америки" намагалися заглушити на ранок після виборів

Середа, 3 листопада 2004, 12:17
Під час виборчої кампанії радіостанція "Голос Америки" зіткнулася з проблемою ретрансляції в Україні.

Впродовж останнього тижня "Голос Америки" зникав з ефіру кілька разів – це сталося, у тому числі, на ранок після виборів, повідомляє радіостанція.

О сьомій ранку 1 листопада слухачі Українського державного радіо не почули звичних позивних. Замість "Голосу Америки" по 3-ій програмі лунав хоровий спів.

Невихід "Голосу Америки" вранці 1 листопада у технічній дирекції українського національного радіо пояснюють плановим об`єднанням кількох радіопрограм у виборчу ніч.

Кілька ж попередніх відключень, як було сказано, сталися через туман, який перешкоджав дійти сигналові з супутника.

Президент Національної радіокомпанії України Віктор Набруско каже, що йдеться про суто технічні проблеми, з виборами ніяк не пов`язані. Водночас він висловиви побажання до "Голосу Америки" більше розповідати про Америку, менше – про події в Україні.

"В нас взагалі були побажання – ми зустрічалися з керівництвом тут, і ми хотіли, щоб більше було програм не про Україну, а загалом про проблеми американські... Ну це природньо. Тому що то, що відбувається в Україні, воно виходить трохи таке... Через город біжимо звідти і знову розказуєм про Україну. Про Україну ми й самі знаємо, багато тут розповідається, що відбувається в Україні", - сказав Набруско.

В посольстві Сполучених Штатів наразі не коментують проблем з ретрансляцією під час українських виборів програм урядової радіостанції США. Як повідомили у прес-службі посольства – вивчають питання.

Тим часом представники неурядових організацій, що опікуються свободою слова в Україні, висловлюють сумнів у випадковості трансляційних перебоїв у виборчий період.

Так, директор Інституту масової інформації Сергій Таран каже, що "Голос Америки" не єдиний ЗМІ, в якого виникли проблеми з транслюванням своїх передач напередодні виборів.

"Були також проблеми з іншими ЗМІ, і з наших джерел відомо, що незадовго до початку виборів відбулась нарада Нацради з питань радіомовлення і телебачення, де, зокрема, обговорювались питання впливу за ЗМІ під час виборчої ночі", - зазначив Таран.

Він також повідомив, що надходила навіть інформація про намір глушити в ніч виборів окремі незалежні радіостанції, зокрема радіостанцію НАРД

"Дуже симптоматично, що це відбулося в день виборів, оскільки влада всерйоз розглядала силовий варіант вирішення виборів. Фактично цей силовий варіант зараз починає здійснюватись, враховуючи всі ці фальсифікації, і тому для влади вкрай важливим було саме приглушити незалежні джерела інформації саме в ніч виборів", - зазначив Таран.

Він висловив недовіру до випадковості таких відключень, а також наголосив на важливості незалежних ЗМІ у ті 3 тижні, що залишились до другого туру.
powered by lun.ua