Гавриш чекає допомоги від Ющенка

Середа, 3 листопада 2004, 13:05
Законопроект про внесення змін у Конституцію може бути внесений у Верховну Раду для голосування на наступному тижні, якщо фракція "Наша Україна" дасть гарантії його підтримки.

Про це в інтерв'ю журналістам у середу в Києві заявив координатор парламентської більшості Степан Гавриш.

В іншому випадку кандидат у президенти Віктор Янукович готовий підписати з усіма зацікавленими політичними силами угоду про проведення реформи після його обрання президентом.

За його словами, питання перспективи проведення політреформи між першим і другим туром виборів обговорювався в середу вранці на переговорах у форматі робочої групи, у яких взяли участь Петро Симоненко, Олександр Мороз, перший віце-спікер Адам Мартинюк, Анатолій Матвієнко й Віктор Мусіяка.

Гавриш відзначив, що політична модель, запропонована в законопроекті 4180, є найбільш оптимальною для всіх політичних сил. "Така політреформа може бути проголосована між першим і другим туром", - висловив упевненість координатор більшості.

За словами координатора парламентської більшості, рішення про голосування в четвер процедурної постанови про розгляд цього питання в сесійному залі буде ухвалено в середу на засіданні тимчасової парламентської комісії із проведення політреформи.

"У випадку, якщо ми домовимося, що є гарантії його (законопроекту) голосування з боку "Нашої України, то ми готові проголосувати на наступному тижні, відвівши для цього сесійний день", - сказав Гавриш.

"Якщо гарантій не буде, то я висловив позицію кандидата в президенти Віктора Януковича, що він готовий підписати з усіма політичними силами угоду, зробити публічну заяву, що відразу після обрання його президентом він готовий у стислий термін провести політичну реформу, і це обов'язково є для нього ключовим", - відзначив він.

За його словами, кандидат у президенти, роблячи таку пропозицію, виходить із того, що можлива спроба голосування в парламенті законопроекту 4180 може бути провалена й перестане "бути формою політичного зобов'язання президента".

Крім того, Гавриш повідомив, що із представниками "Нашої України", які були відсутні на засіданні в середу, переговори веде Мороз. "Їх результати поки відсутні", - сказав він.

Як повідомлялося, в Україні до президентських виборів не вдалося провести політичну реформу, проти реалізації якої до президентських виборів виступали опозиційні сили - блоки "Наша Україна" й Юлії Тимошенко.

Конституційний суд України 14 жовтня оприлюднив рішення, яким визнав таким, що відповідає Конституції законопроект №4180 по політреформі.

Законопроект 4180 (автори - Степан Гавриш, Раїса Богатирьова й інші) передбачає обрання президента України в ході всенародного голосування, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження строку повноважень парламенту до 5 років, введення імперативного мандата.

Документом розширюються повноваження Верховної Ради, яка одержить право призначати прем'єр-міністра, міністрів оборони, іноземних справ за поданням президента, а також за поданням прем'єр-міністра - інших членів уряду.

Кабінет міністрів одержує право призначати глав місцевих державних адміністрацій, яких наразі призначає президент.

Після першого туру виборів президента конституційна реформа може стати предметом переговорів між штабами основних кандидатів із претендентами-аутсайдерами, чиї голоси в другому можуть перейти до переможця.

Інтерфакс-Україна
powered by lun.ua