Кваснєвський проти перетягування України

Неділя, 5 грудня 2004, 15:52
Закордонні політики не мають бути ангажовані у виборчій кампанії в Україні перед повторенням другого туру президентських виборів.

Про це заявив в опублікованому в неділю інтерв'ю німецькій газеті "Тагесшпігель" (Tagesspiegel) президент Польщі Олександр Кваснєвський.

На його думку, ніхто не повинен втягуватися у виборчу кампанію в Україні - "ні депутати Європарламенту, ні депутати польського або російського парламентів".

"Ми повинні зробити все, щоб не з'явилося відчуття, що йде міжнародна битва за Україну", - пояснив президент Польщі. За його словами, головна мета - вільні й гідні вибори в Україні.

Кваснєвський думає, що Україна, виходячи зі свого географічного положення, інтересів, мови й культури, не може проводити іншої політики, ніж "політика рівноваги між Заходом і Росією".

"Я знаю, що Віктор Ющенко готовий до проведення такої політики", - заявив президент Польщі в інтерв'ю німецькій газеті, передає РІА "Новості".

У той же час, як повідомив в ефірі польської радіостанції Radio Zet помічник Кваснєвського Даріуш Шімчиха, польський президент виступить у ролі посередника під час третього раунду міжнародних переговорів щодо врегулювання політичної кризи, передає Уніан.

powered by lun.ua