Працевлаштувавши Азарова, Ющенко не подружиться з Донецьком

Вівторок, 4 січня 2005, 17:27
Входження Миколи Азарова в новий уряд не обов'язково означатиме компроміс нової влади з донецькими бізнесовими та політичними колами.

Таку думку висловили в експерт-опитуванні Центру досліджень політичних цінностей низка українських політологів.

Так, на думку директора Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайла Погребинського, "певною мірою можна так вважати".

Разом з тим, для радника глави адміністрації президента "поки що не зовсім зрозуміло – чи має він (Азаров) сьогодні серйозну політичну підтримку в регіоні". "Чи не є його включення (в уряд) просто вирішенням особистих справ однієї людини?" – запитує Погребинський.

Ще однозначніше цієї думки дотримується директор Українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень Володимир Маленкович: "Я думаю, що Азаров достатньо незалежний, чи, вірніше, не представляє основні донецькі клани".

Разом з тим, Маленкович не сумнівається, що Ющенко "прагнутиме домовитися з донецькими кланами". "Це якийсь символічний жест в цьому напрямку, що, до речі, викличе невдоволення "помаранчевої революції", - додає він.

Директор Європейського інституту інтеграцій та розвитку Дмитро Видрін, у свою чергу, вважає, що "Азаров не має жодного стосунку до донецьких бізнес-кіл". "Азаров, скоріше за все, має стосунок до навколокучмівської номенклатури. Тому це компроміс з оточенням Кучми, а не компроміс з донецьким регіоном", - сказав Видрін.

На думку політолога Вадима Карасьова, "входження Миколи Азарова в новий уряд означатиме фактично пріоритет в бік так званого напівтехнічного або напівполітичного Кабінету міністрів, який опиратиметься на балансування різних політичних фракцій і груп в середині парламенту".

Вибір такої моделі Кабміну "з участю різних політиків, технократів, в тому числі тих, що мають достатньо широкі й глибокі зв'язки в старовладному політичному угрупованні, свідчив би про те, що Віктор Ющенко віддає пріоритет традиційним формам балансування в парламенті, традиційним формам владарювання, які збереглися ще зі старого політичного режиму".

На думку Карасьова, "ставка на стародонецьких (через Миколу Азарова) могла б означати, що через них Віктор Ющенко намагається встановити контакт з низкою прагматичних і раціональних елітних груп у східно-південних регіонах України".

"Українська правда"

Читайте також:

Ющенко отримає перше попередження. За Азарова

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування