Україна ігнорує ініціативи СНД

Вівторок, 1 лютого 2005, 13:53
Україна виступає проти створення Ради безпеки СНД.

Про це у вівторок на брифінгу повідомив керівник прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський.

Він нагадав, що в ході багатосторонніх консультацій з реформування органів СНД, які розпочалися в Москві 31 січня, делегація Казахстану внесла пропозицію про створення Ради безпеки СНД у складі керівників силових відомств держав - учасниць Співдружності, секретарів рад безпеки, міністрів закордонних справ.

За словами Лубківського, делегація України на консультаціях висловилася за недоцільність створення такого органу та координації співробітництва держав-учасниць у запропонованому форматі.

Ця думка була в цілому підтримана іншими учасниками консультацій, зазначив він. Водночас, за словами Лубківського, в ході дискусії пролунали пропозиції щодо вдосконалення діяльності Координаційної ради керівників силових відомств держав-учасниць СНД, яка опікується питаннями боротьби з тероризмом, організованою злочинністю, боротьбою з наркотрафіком.

Також делегація України утрималася від підтримки пропозиції Російської Федерації про створення Ради гуманітарного співробітництва СНД та підписання угоди про створення єдиного гуманітарного простору Співдружності, повідомив Лубківський.

За його словами, ця ініціатива була в цілому позитивно сприйнята більшістю учасників консультацій. Проекти відповідних документів планується підготувати на розгляд наступного саміту глав держав СНД, який відбудеться у серпні ц.р. в Казані (РФ).

У консультаціях взяли участь делегації всіх держав–учасниць СНД. Делегації Азербайджану, Білорусі, Грузії, Казахстану, Російської Федерації і Таджикистану були представлені заступниками міністрів закордонних справ.

Делегація МЗС України була представлена на рівні керівника першого територіального управління.

УНІАНpowered by lun.ua