Піскун не заводив справи на Медведчука, Левенця і Клюєва. Він шукає отруту Ющенка

Субота, 5 лютого 2005, 14:38
Віктор Медведчук, Юрій Левенець та Андрій Клюєв не фігурують у справах Генпрокуратури, порушених за фактом фальсифікації виборів 21 листопада.

Про це розповів Дзеркалу тижня генпрокурор Святослав Піскун.

Відповідаючи на питання про справи по фальсифікації виборів, Піскун зазначив, "ніхто з них не фігурує в матеріалах ні як підозрювані, ні як обвинувачені".

На питання, чи можуть плівки, оприлюднені Рибачуком, стати доказами у справі про фальсифікацію виборів, Піскун відповів, що вони "можуть стати доказами лише в тому випадку, якщо будуть поєднані з іншими конкретними доказами, встановленими в кримінальному процесі".

Щодо розслідування справи про отруєння президента України Віктора Ющенка, то її ведуть ті ж слідчі, що входять до складу групи у справі Гонгадзе.

За словами генпрокурора, він переконаний в тому, що це отруєння і тримає розслідування цієї справи на особистому контролі.

"Створено слідчо-оперативну групу. До речі, до неї ввійшли ті самі працівники, які займалися розслідуванням справи Гонгадзе, дуже чесні й порядні люди", - додав він.

За словами Піскуна, паралельно ведеться пошук вбивці та хімічної формули отрути "для того, щоб терміново виробити протиотруту".

Друге завдання, яке стоїть перед прокуратурою, за словами генпрокурора, це - знайти джерело потрапляння отрути в злочинні руки.

"Ми дали доручення провести інвентаризацію всіх високотоксичних отрут, що знаходяться на території України", - додав він.

На питання про причетність до отруєння Ющенка екс заступника голови СБУ Володимира Сацюка, Піскун відповів, що ця версія "одна з рабочих".

Щодо загибелі екс-міністра транспорту Георгія Кірпи, то генпрокурор зазначив, що найімовірніше це було самогубство.

Він заперечив існування записів розмов Кірпи з Януковичем і Медведчуком, що відбулися в останній день його життя.

"Записи є, але ці особи, по-моєму, там не фігурують. Втім, я не думаю, що дані записи мають відношення до суті справи. Оскільки визначальним є не факт розмови, а його зміст, що дозволяло б казати про те, що Г.Кірпу довели до самогубства. Поки що нічого такого не встановлено", - зазначив генпрокурор.

Читайте також:

Піскун вияснив, що Кірпа вбив себе сам

Ющенка могли отруїти 50-ма способами

Медведчук судиться з віце-прем'єром Рибачукомpowered by lun.ua