Мельниченко не передав Томенку плівки, а лише інформацію

2 перегляди
Середа, 9 березня 2005, 09:17
Майор Микола Мельниченко передав віце-прем'єрові Миколі Томенкові у Варшаві інформацію, яка, на його думку, доводить провину Кучми у справі Ґонґадзе.

Про це у своєму матеріалі пише "Ґазета Виборча", повідомляє радіо "Свобода".

Кореспондент польського видання розмовляв з Мельниченком – як він пише – в понеділок у варшавському аеропорту, звідки Мельниченко вилетів до Лондона. За даними польського журналіста, Мельниченко кілька днів перебував у Варшаві, де провів низку зустрічей з українським віце-прем’єром Миколою Томенком.

Як сказав Мельниченко кореспондентові "Газети Виборчої", з Томенком вони розмовляли про те, як саме колишній охоронець Кучми міг би допомогти прокуратурі розслідувати справу Ґонґадзе.

Мельниченко також передав Томенкові інформацію, що, за його словами, доводить провину колишнього президента України. Пізніше журналіст уточнив, що мова не йде про плівки.

Мельниченко припускає, що президент України Віктор Ющенко дав гарантії безпеки Леонідові Кучмі та людям з його оточення.

Він також вважає, що Генпрокуратура маніпулює Ющенком у справі Ґонґадзе, який, на думку Мельниченка, поспішив заявити про розкриття вбивства Ґонґадзе.

"Щораз серйозніше потрібно ставитися до версії, що Ющенко дав Кучмі гарантії безпеки, про котрі нам нічого не відомо. Я не говорю, що Ющенко має щось спільного зі смертю Кравченка, але самогубство колишнього міністра було на руку Кучмі", – цитує Мельниченка польська газета.

За даними польського видання, у середу Служба безпеки України пропонувала про всяк випадок затримати Кравченка. Але Генеральна прокуратура відхилила таку пропозицію, а вже в п`ятницю Кравченка не стало.

Мельниченко також запевнив польського журналіста, що і після смерті колишнього міністра внутрішніх справ, він в стані довести причетність до справи Ґонґадзе Леоніда Кучми та його оточення.

Для цього – каже Мельниченко – потрібно лише усунути від впливу колишніх людей Кучми, зокрема нинішнього голову Верховної Ради Володимира Литвина. "Такі люди як Литвин мусять відійти – цитує Мельниченка газета – бо інакше нова команда завжди залишатиметься під впливом старої".

Як повідомляє прес-служба віце-прем'єра, Мельниченко та Єльяшкевич готові повернутися в Україну і свідчити у справі Георгія Гонгадзе.

За словами Томенка, умовами їхнього повернення в Україну є не лише гарантії повної безпеки їхнього перебування в Україні, а також перегляд справи замаху на життя Єльяшкевича.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua