Кінах, як і Тимошенко, не підтримав Ющенка

Середа, 4 травня 2005, 16:22
Перелік підприємств в Україні, приватизація яких може бути поставлена під сумнів, офіційно оприлюднений не буде.

Про це заявив перший віце-прем'єр України Анатолій Кінах в інтерв'ю тижневику "Контракти", опублікованому в середу, повідомляє РІА "Новости".

"Я категорично проти того, щоб повідомляти назви підприємств, оскільки повинен працювати принцип презумпції невинності, і передчасний розголос завдасть удару по їхній конкурентноздатності, відлякає інвесторів", - сказав Кінах

За його словами, "мова йде не про тисячі об'єктів". "Існує близько 40 проблемних підприємств, і під переліком уже підведена риска", - сказав Кінах.

"Діє спеціальна експертна комісія, яку очолюю я, - повідомив перший віце-прем'єр. - Ми розглядаємо проблемні результати приватизації стратегічних підприємств і не допустимо чергового переділу власності за рамками законів або ринкової конкуренції".

Кінах підкреслив, що "держава повинне відстоювати свої інтереси, коли мова йде про непрозорість конкурсу при приватизації стратегічних об'єктів".

За його словами, "є кілька причин, що змушують нашу комісію цікавитися тим чи іншим підприємством".

"Перша - ймовірність заниженої вартості в час приватизації. Друга - сумніви у виконанні інвестором умов купівлі підприємства. І третя - підозра, що нові власники стратегічного об'єкта ведуть його до штучного банкрутства. У всіх цих випадках уряд повинний втрутитися", - підкреслив Кінах.

Як повідомлялося, 27 квітня президент Віктор Ющенко доручив Кабміну створити перелік об’єктів для реприватизації протягом 10-14 днів.

Пізніше прем’єр-міністр Юлія Тимошенко висловилася проти створення такого переліку.

Читайте також:

Ющенко вимагає, щоб через 10 днів Пінчук, Ахметов і Ко знали, скільки грошей готувати

Тимошенко не підтримує ідею Ющенка й називає опозицію "шаманами"powered by lun.ua