Путін з Ющенком додали Порошенку і Тимошенко роботи

Неділя, 8 травня 2005, 14:33
Президент Росії Володимир Путін і України Віктор Ющенко ухвалили рішення про створення російсько-української міждержавної комісії, яку очолять самі президенти.

Відповідний документ був прийнятий за підсумками зустрічі Путіна і Ющенка в Москві у неділю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

У рамках комісії буде створений комітет з питань економічного співробітництва на чолі з прем'єр-міністрами двох країн і підкомітет з питань безпеки, віднесений до ведення міністрів оборони.

Також будуть діяти підкомітет з міжнародного співробітництва, який очолять міністри закордонних справ Росії та України, підкомітет з питань гуманітарного співробітництва на чолі з міністрами освіти й науки.

У рамках комісії можуть також створюватися підкомітети й робочі групи з інших питань двостороннього співробітництва.

Для координації роботи комісії й відповідного рівня підготовки проведення її засідань секретарями комісії призначаються секретар Ради безпеки РФ Ігор Іванов і секретар Ради нацбезпеки і оборони Петро Порошенко.

Домовлено, що рішення, прийняті комісією, набувають чинності в день їхнього прийняття. У випадку протиріччя рішень комісії правилам, передбаченим у законодавстві РФ та України, застосовуються правила відповідного законодавства.

Як відзначається в заяві, "основними завданнями Комісії є: обговорення стану російсько-українського співробітництва, виявлення найбільш перспективних його напрямків і шляхів удосконалювання форм взаємодії; моніторинг стану виконання двосторонніх угод і домовленостей, досягнутих між сторонами".

Крім того, комісія займеться розробкою пріоритетних програм співробітництва, плануванням і забезпеченням підготовки двосторонніх угод, спрямованих на поглиблення взаємодії між Сторонами; проведенням консультацій з актуальних питань безпеки та зовнішньої політики; аналізом і урегулюванням проблемних питань двосторонніх відносин.

Засідання Комісії проводяться на основі погодженого плану роботи двічі на рік по черзі в Росії і в Україні. З ініціативи голови однієї з частин Комісії може бути скликане її позачергове засідання.

У зв'язку зі створенням міждержавної комісії припинить роботу змішана російсько-українська комісія зі співробітництва, створена відповідно до Угоди від 16 січня 1996 року.

Уряду РФ і кабінету міністрів України, СБ РФ і Раді національної безпеки й оборони України доручається в місячний строк розробити й представити регламент роботи міждержавної Комісії.powered by lun.ua