ЛИТВИН ПРОТИ, ЩОБ ЮЩЕНКО ОЧОЛЮВАВ СВОЮ ПАРТІЮ

Субота, 4 червня 2005, 14:08
Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що президент Віктор Ющенко має відмовитись від створення президентської партії, бо "це дасть зворотній результат".

Таку думку він висловив у суботу під час зустрічі з Головою підкомітету Комітету Сенату США з міжнародних відносин Чаком Хейгелом та заступником командувача Збройних сил США в Європі генералом Чарльзом Уолтом.

"Президент має виступати арбітром нації, консолідувати суспільство, бути над процесом", - цитує Литвина прес-служба Верховної Ради.

Також спікер торкнувся питання формування виборчої коаліції, охарактеризувавши цей процес як "намагання дружити і одночасно понизити рейтинги один одного". "Це проблема, яка потребує непублічного обговорення" , - сказав він.

Існуючі розбіжності у висловленнях політиків щодо вектору зовнішніх відносин Литвин пояснив наближенням парламентських виборів, бажанням сподобатись виборцям. Він порівняв наступні парламентські вибори за значенням з президентськими.

За словами голови Верховної Ради, парламент після виборів буде ключовим елементом влади, він визначатиме прем’єр-міністра незалежно від сприйняття цього рішення президентом, що може викликати протистояння в суспільстві.

Одним із головних завдань нової влади Литвин назвав також налагодження цивілізованих взаємин між владою і опозицією як неодмінну передумову демократії. "Яка влада, така й опозиція, яка опозиція, така й влада, - сказав він. – Опозиція квола, влада не набрала ще своєї міці".

"Українська правда"powered by lun.ua