Справу Александрова знову фальсифікують?

Середа, 8 червня 2005, 11:03
Головний обвинувачений у справі вбивства журналіста Ігоря Александрова Дмитро Рибак заявив про тиск на нього збоку слідчих Генпрокуратури і відмовився свідчити під час розгляду цієї справи судом, а також від усіх своїх досудових свідчень.

Про це у середу повідомляє кореспондент ІМІ, який перебував у залі засідань Луганського апеляційного суду.

Рибак стверджує, що свідчення, які він давав під час досудового слідства, а також свідчення інших обвинувачених по цій справі Онишка, Турсунова та Корицького, були отримані "за допомогою морально-психологічного тиску слідчих Генпрокуратури".

Зокрема, він звинуватив у тиску слідчо-оперативну групу ГПУ під керівництвом слідчого Олександра Каліфіцького, заявивши, що "слідчі погрожували "розірвати" його родину, якщо той не скаже під протокол того, що потрібно слідству".

За словами Рибака, "слідчі вимагали, щоб він сказав, що Александрова били троє осіб". Третьою особою він вимушений був назвати Сергія Корицького (на той час уже були отримані свідчення Онишка і Турсунова), який на той час перебував у розшуку.

"Я погодився оговорити Корицького, тому що думав, що його не встигнуть затримати до суду, а на суді він назве причину своїх неправдивих свідчень", сказав він.

При цьому Рибак заявив, що Корицький після затримання "також дав неправдиві свідчення під морально-психологічним тиском слідчих".

Як зазначає кореспондент ІМІ, перед Рибаком свідчення давав обвинувачений Сергій Корицький, який підтвердив суду, що Рибак особисто просив його "підвезти двох "малолєток", які поговорять з одним комерсантом, телепередачі якого заважають бізнесу його брата".

При цьому, Корицький наголошував на тому, що він не знав, що "комерсант", про якого говорив Рибак, насправді є журналістом.

Крім того, Корицький розповів суду, що погодився взяти участь у цій "справі", бо розраховував на допомогу Рибака у вирішенні своїх проблем з міліцією.

За його словами, він на той час перебував у розшуку за "сфабрикованою справою". Тому Корицький звернувся до Рибака, бо знав його як "авторитета, який має зв’язки в міліції", і навіть дав йому дві тисячі доларів для вирішення своїх проблем.

Водночас Рибак на суді заперечив те, що Корицький давав йому якісь гроші, а також те, що він має зв’язки в міліції.

На питання прокурора, хто вигадав настільки однакові свідчення Онишка, Турсурнова і Корицького, Рибак відповів, що "це вигадали ті, хто вигадав Вередюка".

Після цього свідчення суду дав старший брат Олександр Рибак, який відразу заявив, що "він Александрова не вбивав і нікому не давав вказівок цього робити".

Крім того, Олександр Рибак повідомив суду, що "слідчий Каліфіцький пропонував йому вступити в змову і озвучити одну з трьох версій викриття псевдозамовників вбивства Александрова, в кожній з яких фігурували кримінальні авторитети".

У четвер, 8 червня, суд планує заслухати свідчення вдови загиблого журналіста Людмили Александрової.

Читайте також:

При "справі Александрова" і містики, і фабриканти
powered by lun.ua