Ющенко за взаємовигідний газотранспортний консорціум з Росією

2 перегляди
Четвер, 9 червня 2005, 19:04
Президент Віктор Ющенко заявляє, що Україна готова розвивати українсько-російський газотранспортний консорціум, працюючи над ініціативами, які додають нових можливостей національній транспортній мережі.

Про це Ющенко заявив журналістам в четвер у Києві, відповідаючи на запитання, яким він бачить майбутнє консорціуму, повідомляє прес-служба президента.

"Все, що додає нових можливостей у транзитні артерії України, нас цікавить, і ми готові говорити про консорціум, про спільні проекти", – сказав він.

За словами Ющенка, аналогічної домовленості було досягнуто під час його останньої зустрічі з головою російського "Газпрому" Олексієм Міллером, а саме: "Предметом консорціуму можуть бути тільки ті новітні ініціативи, які додають до діючої транспортної мережі України нові можливості".

Президент зазначив, що тут не йдеться про переділ української державної власності на газотранспортні об’єкти. "Це національне надбання, це державна власність, оператором якої є "Газпром" України. І ми вважаємо, що такий режим має зберегтися".

При цьому Ющенко наголосив, що сторони консорціуму мають отримувати рівну вигоду від участі в спільних ініціативах. Зокрема, коментуючи проект газопроводу "Богородчани – Ужгород", він сказав:

"Якщо ми говоримо, що це предмет інтересу консорціуму, то ми хотіли б на аналогічну суму мати відповідний економічний інтерес у російській стороні, наприклад, у вигляді ділянки транзиту газу, власних видобутків газу в Росії або чогось іншого".

Стосовно проекту гілки газопроводу між Сходом і Заходом України, Ющенко зазначив: "Ми не проти, щоб Україною проходив новий транзит, але в рамках цього транзиту ми хотіли б отримати нові інтереси на територіях Туркменістану, Росії, Узбекистану, Казахстану у вигляді власного транзиту тощо".

Раніше міністр палива й енергетики Іван Плачков заявляв, що україно-російський газотранспортний консорціум припинить свій розвиток, якщо не буде мати продовження після добудови ділянки "Богородчани-Ужгород".

Читайте також:

Газотранспортний консорціум таки зупиниться? Чорномирдін не хоче, щоб Україна "морочила собі голову"


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua