Шуфрич не битиме Порошенка, бо він лежить, а Кравчуку він набрид

Четвер, 8 вересня 2005, 16:42

Голова парламентської фракції СДПУ(о) Леонід Кравчук вважає рішення Верховної Ради щодо позбавлення депутатського мандату Петра Порошенка цілком очікуваним.

Про це він повідомив журналістам у кулуарах парламенту у четвер.

“Порошенко вже своїм мандатом та інсинуаціями навколо нього так набрид Верховній Раді, що, ви бачили, як сьогодні розгорталася дискусія і як дружно депутати голосували за позбавлення його цього мандату”, - зазначив він.

Водночас лідер Української народної партії Юрій Костенко вважає, що у майбутньому Петро Порошенко має великі перспективи.

“Він - молода людина. Він має потужний бізнес і досвід як парламентської роботи, так і роботи у виконавчій владі. Отож, він має гарні перспективи у демократичній країні. Тому Петро Олексійович повинен дуже активно працювати на розвиток демократії. А демократія – це право обирати, а не призначати владу, це відділення влади від бізнесу. Я думаю, що Петро Олексійович у демократичній Україні себе знайде", - сказав він.

Натомість соціаліст Микола Рудьковський говорить, що майбутнє Порошенка визначатимуть результати розслідування щодо фактів зловживань, викладених у заяві екс-держсекретаря Олександра Зінченка та екс-віце-прем’єра з гуманітарних питань Миколи Томенка.

“Президент дав доручення створити тимчасову слідчу комісію щодо фактів із заяви Олександра Зінченка та інших фактів. Всі ці моменти повинні знайти відображення у юридичних рішеннях правоохоронних органів, і потім можна буде судити про майбутнє фігурантів цього процесу”, - сказав він.

Водночас Рудьковський вважає, що сама відставка Порошенка не пов’язана із жодною із заяв.

“Відставки осіб, які задіяні у корупційному скандалі, пов’язані з їхніми безпосередніми діями – зловживанням службовим становищем. Не більше і не менше. Якби не було підстав щодо заяв Зінченка та Томенка – ніхто б з посад не пішов”, - зазначив він.

Щодо вірогідного оскарження Порошенком рішення Верховної Ради про позбавлення його мандату, Рудьковський констатував, що “від Петра Олексійовича можна чекати чого завгодно”.

“Він зможе оскаржити будь-яке рішення, у тому числі і Верховної Ради. Подивимося, яке рішення прийме суд. Якщо буде доведено, що на момент голосування він уже не суміщав дві посади – можливо, суд і прийме рішення на користь Порошенка. Хоча – це рішення Верховної Ради, і я не уявляю, в якому суді це може бути оскаржено”, - сказав він.

Водночас заступник голови СДПУ(о) Нестор Шуфрич шкодує про те, що Порошенка позбавили статусу депутата.

“Я дізнався про рішення Верховної Ради в Ужгороді. Після відставки Порошенка, або, як сьогодні говорили в Ужгороді, “про відсторонення від влади головного ката України” та головного замовника усіх політичних репресій, – люди, безумовно, раділи. І мені шкода, що Петро не з’явиться у Верховній Раді, бо мені є що йому сказати. Але ми не б’ємо тих, хто вже лежить”, - сказав він.

"Українська правда"powered by lun.ua