Кандидат в генпрокурори обіцяє не бути нічиїм політичним інструментом

Четвер, 3 листопада 2005, 10:23

Кандидат в генеральні прокурори Олександр Медведько обіцяє, що Генпрокуратура ухвалить чіткі рішення у резонансних справах.

Про це він заявив під час виступу у парламенті, який у четвер голосуватиме за його кандидатуру.

"Генеральна прокуратура має зробити найближчим часом чіткі, зрозумілі для громадян рухи, які б засвідчили її бажання встановити істину і прийняття законних рішень справ, які вже давно на слуху у широкого українського загалу", - сказав Медведько.

"Загалом я виступаю проти термінів актуальні або резонансні кримінальні справи. Для пересічного громадянина кожна справа безпосередньо зачіпає його права та інтереси", - додав він.

Медведько нагадав, що у справі Гонгадзе встановлені виконавці і після їх ознайомлення зі справою вона буде направлена до суду.

"Я розумію, що вас більше цікавить питання замовників, організаторів. Ми працюємо в тісній співпраці з СБУ, і ми плекаємо надію на позитивний результат", - сказав він.

Стосовно політичних вбивств Медведько зазначив, що "по кожній справі буде зроблено необхідний комплекс слідчих і оперативних дій, направлених на розкриття".

Він також пообіцяв створити спеціальні службу з розслідування корупційних злочинів серед посадовців.

Медведько також сказав, що виступає за те, щоб відібрати функцію загального нагляду в Генпрокуратури, але зазначив, що це потрібно робити поступово, "еволюційним шляхом".

"Це питання непросте і зараз одразу відмовитись від цієї функції, як це вимагає Рада Європи та інші європейські інституції, я вважаю, що не можна, оскільки інші інституції, тобто суди та інші органи ще не готові взяти на себе весь цей тягар розгляду звернень громадян", - сказав він.

Він також підтвердив тезу, яку висловив на зустрічі з фракцією Народної партії, що не буде нічиїм політичним інструментом.

"Я розумію актуальність і гостроту завдань, що стоять перед органами прокуратури. У мене є бачення шляхів їх вирішення, а також є професіонали, які здатні забезпечити їх виконання", - сказав Медведько.

Українська правда