Аналітики прогнозують зростання ВВП, податків і безробіття

Четвер, 3 листопада 2005, 12:23

Парламентські вибори наступного року в Україні покладуть край нинішній передвиборчій політичній нестабільності, що позитивно вплине й на економічні показники.

Такий прогноз роблять аналітики Дослідницького центру британської видавничої групи "Економист", повідомляє Радіо "Свобода".

Як зазначають аналітики, наступний уряд теж буде коаліцією, учасники якої матимуть різні інтереси, серед того й інтереси бізнесові, а це впливатиме на політику й далі.

Темпи реформ будуть обмежені не тільки розбіжностями серед більшості, а й поганими адміністративними можливостями. Тому і в перспективі Україна багато в чому ще не досягне рівня інших держав із перехідними економіками, прогнозують аналітики.

Аналітики також вважають, що приватизація великих підприємств в Україні стане прозорішою й конкурентною лише наступними двома роками, а закінчиться десь до 2010 року. Натомість іще й через 5 років іноземні інвестори не матимуть права купувати землю.

В той же час вони зазначають, що умови для інвестицій поліпшаться найближчим часом, але намагання створити стабільний податковий режим час від часу зриватимуться на хаотичні кроки в податковій галузі.

За час до 2007 року будуть запроваджені нові податки, а раніше неоподатковувані прибутки буде леґалізовано, а отже, обкладено податком. Зменшаться ж податкові ставки лише в окремих рідкісних випадках. А до запровадження нового податкового кодексу Україні залишається ще з 3 чи й 5 років, вважають британські дослідники.

На вступ України до Світової організації торгівлі вони очікують 2006 року. Проте, на їх думку лише через 3-5 років Україна може наблизитися до угоди про вільну торгівлю з Європейським Союзом.

Реальний ВВП зростатиме ближчим часом пересічно відсотків по 5–6 на рік. Споживацький попит усередині країни і помірковані бюджетні дефіцити принесуть подальшу макроекономічну стабільність. А стабільність грошової одиниці і розумна валютна політика стримають інфляцію, вважають британські аналітики.

Натомість в Україні зростатиме реальна зарплатня. До цього призведе підвищення продуктивності праці і реструктуризація виробництва тощо. Але водночас, передбачають експерти британського Дослідницького центру "Економист", в Україні зросте й безробіття.