Піскуну сподобалося, що його вислухали, але йому шкода судді

Вівторок, 8 листопада 2005, 13:17

Засідання Шевченківського суду за позовом екс-генпрокурора Святослава Піскуна проти президента Віктора Ющенка перенесено на 18 листопада для подальших консультацій щодо інформації, наданої представником позивача Сергієм Головатим.

Зокрема, Головатий наполягав на тому, що посада генпрокурора є політичною і президент має звільняти його за дії, результатами яких може стати політична відповідальність.

Після засідання суду Піскун сказав, що задоволений розглядом справи.

"Мені здається, що суд намагається розібратися. Мені, наприклад, сподобалося, що суд намагався розібратися урівноважено, вислуховуючи обидві сторони. Чесно кажучи, я вперше виступаю позивачем, але мені здається, що нас почули. І їх, напевно, теж почули", - сказав він.

Водночас Піскун вважає, що суд затягує справу розглядом теоретичних питань, які, на його думку, не мають стосунку до справи.

"Я задав Головатому питання, якщо я політична фігура, то чи є генеральна прокуратура підконтрольною президенту. Виходить, що так. А де ви бачили, щоб Генпрокуратура була комусь підконтрольна? Тому вони тлумачать теоретичні питання так, як їм це вигідно", - сказав екс-генпрокурор.

Піскун також не виключає, що влада все ж намагається тиснути на суд.

"Все-таки міністр юстиції - це висока посадова особа, і я так відчуваю, що ці довгі його розмови і виступи, і перебування у залі, воно, звичайно, діє на суд, адже якщо одна зі сторін – міністр юстиції – суддя думає: "Боже, що воно буде далі? Він сьогодні – міністр юстиції, за ним стоїть президент, як мені прийняти рішення проти президента?", - сказав Піскун.

"Я не заздрю цим суддям, які розглядають цю справу. Я розумію, яке може бути рішення, і я розумію, що їм тяжко буде його прийняти. Іде шалений тиск. І Рибачук говорить про те, що вони практично вже виграли цей суд, і Головатий висловлює залізну позицію", - продовжив він.

На запитання, хто буде генпрокурором у разі, якщо Піскун виграє справу, він відповів: "Ми зберемося з журналістами, і вирішимо це питання".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua