Ющенко похвалився Блеру, як він оперативно працює

2 перегляди
Четвер, 1 грудня 2005, 14:13

Прем'єр-міністр Великобританії Ентоні Блер запевнив, що його країна послідовно підтримує Україну в її євроінтеграційних прагненнях.

Про це він заявив під час зустрічі з президентом Віктором Ющенком у четвер після саміту "Україна-ЄС".

Зокрема, сторони обговорили співпрацю в торгово-економічній сфері, в галузях енергетики, транзиту, транспорту та літакобудування.

З української сторони участь у зустрічі взяли міністр закордонних справ Борис Тарасюк, міністр економіки Арсеній Яценюк та голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Івченко.

Британську сторону представляли глава кабінету прем'єр-міністра Джонатан Пауел, радник з питань політики ЄС Кім Даррок, посол Великобританії Роберт Брінклі.

За словами прес-служби президента, "це вже третя зустріч Ющенка та Блера в цьому році".

Учасники зустрічі назвали черговим кроком співпраці країн підписання "Угоди між НАК "Нафтогаз України" та компанією "Шелл експлорейшн енд продакшн Б.В." про співпрацю щодо спільного вивчення, розробки, видобування, маркетингу та продажу вуглеводів".

Після закінчення зустрічі цей документ у присутності президента Ющенка та прем'єра Великобританії підписали Івченко та Малькольм Бріндед – виконавчий директор групи компаній "Ройал Датч/Шелл".

"Ця угода є наступним етапом після того, як у травні 2005 року дві компанії домовилися про спільне дослідження покладів газу в Дніпрово-Донецькому басейні. Згідно з документом, компанія "Шелл" візьме в оренду десять ліцензій НАК "Нафтогаз України", - повідомляє прес-служба.

За її словами, "вони (ліцензії) надають доступ до глибоких потенційних покладів природного газу, частина яких залягає під більш мілкими покладами, які зараз перебувають в експлуатації".

Загальний розмір початкових інвестицій "Шелл" має скласти 100 млн. дол. Початок робіт заплановано на 2006 рік.

Про підписання цієї угоди сторони домовилися під час жовтневого візиту Ющенка до Великої Британії. Президент відзначив важливість підписаного документу та оперативність його підготовки.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua