ЮЩЕНКО СТВОРЮЄ АЛЬТЕРНАТИВУ СНД

5 переглядів
П'ятниця, 2 грудня 2005, 11:06

Президент Віктор Ющенко заявив, що форум Спільноти демократичного вибору покликаний до політичного, економічного та безпекового зближення між країнами Балтії, Східної Європи, Балкан, Чорного моря та Кавказу.

Про це він заявив, відкриваючи Форум Спільноти Демократичного вибору в п’ятницю.

"Нинішній форум покликаний започаткувати новий формат співробітництва між країнами Балтії, Східної Європи, Балкан, Чорного моря та Кавказу. Цей формат взаємодії, а радше постійний даілог, базується на спільному прагненні перетворити нашу частину європейського континенту на простір демократії, стабільності і процвітання", - заявив він.

"Досягнення стабільності, зокрема шляхом урегулювання існуючих конфліктів створить передумови для розкриття значного економічного потенціалу нашого регіону. В таки спосіб ми сприятимемо політичному, безпековому та економічному зближенню, значимому для східної частини європейського континенту і розвитку кожної нації", - додав він.

Він також підкреслив, "що мета цієї ініціативи не має спрямування проти третіх країн або інституцій".

"Натомість спільнота уявляється мені як діалог між друзями, прихильниками ідей підтримки демократії та верховенства права, як діалог, учасники якого на урядовому і неурядовому рівнях надаватимуть одне одному повне сприяння", - зазначив він.

Він підкреслив, що при цьому "держави, які справді прагнуть демократичних перетворень, зможуть користуватись набутим спільнотою позитивним досвідом".

Ющенко також зазначив, що "важливим чинником для співробітництва в рамках Спільноти демократичного вибору має стати план дій, який передбачає регіональну взаємодію з поширення та захисту демократичних цінностей та демократичного устрою".

Він також висловив сподівання, що результати роботи громадського форуму стануть дороговказом для лідерів країн регіону.

У свою чергу міністр закордонних справ Борис Тарасюк зазначив, що ідея створення такого форуму належить президентам Ющенку та Саакашвілі (президент Грузії).

За його словами, у форумі беруть участь представники 23 держав регіону Балтійського, Чорного та Каспійського морів.

Тарасюк також підкреслив, що проведення форуму започатковує послідовний і довгостроковий процес співробітництва регіону.

"Процес матиме продовження форумом Чорного моря в Бухаресті, далі у Вільнюсі, Бухаресті, Тбілісі", - зазначив Тарасюк.

У роботі Форуму також візьмуть участь президенти Грузії Михаїл Саакашвілі, Естонії Арнольд Рюйтель, Словенії Янез Дрновшек, Македонії Бранко Црвенковський, Латвії Вайра Віке-Фрейберга, Молдови Володимир Воронін, Литви Валдас Адамкус, Румунії Траян Бесеску.

Крім того, на заході присутні віце-президент Болгарії Ангел Марін, Маршалек Сенату Польщі Богдан Борусевич, генсек ОБСЄ Марк Перрен де Брішамбо, генсек Ради Європи Тері Девіс.

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua